Вверх

Трикутник Європа-США-Китай визначальний для порядку денного світової геополітики

Володимир Фесенко
27 Лют 2024

Мюнхенська безпекова конференція продемонструвала, що станом на сьогодні трикутник Європа-США-Китай є визначальним у порядку денному світових геополітичних процесів.
За підсумками дискусійних панелей у Мюнхені можна сказати, що Китай європейців не надто сильно хвилює. Куди більше про Китай говорили американці, особливо трампісти з Республіканської партії, серед яких був, зокрема, колишній державний секретар США Майкл Помпео.


У Мюнхені трампісти заявляли, що, мовляв, Європа – це важливо, але війна між рф і Україною – це, перш за все, європейська війна і клопіт Європи, а тому США готові допомагати, однак головний виклик для Штатів – Китай.


На таку позицію трампістів європейці відповідали, що Китай, безумовно, важливий не лише для США, а й Європи, але якщо американці підуть з Європи та не будуть допомагати Україні, Китай очевидно сприйматиме США як слабку державу, яка втратила позицію світового лідера.
Раніше американці звинувачували європейців, що вони не дають гроші на фінансування оборони і безпеки. Через два роки повномасштабної війни в Україні ми побачили, як вже не американці звинувачують європейців, а навпаки. Залежність Європи від безпекової парасольки НАТО і США зберігається. Водночас європейці розуміють зростаючу небезпеку з боку росії. На цьому тлі Європа вимагає лідерства від США, які намагаються самоусунутись від світових процесів.
Важливий висновок, який можна зробити з Мюнхенської конференції, полягає в наступному: якщо США хочуть надалі ефективно стримувати Китай, вони мають бути ефективними в Європі, зокрема у допомозі Україні.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті