Вверх

Трамп має на меті переконати росію воювати проти Китаю

Дмитро Левусь
10 Лип 2024

Дональд Трамп живе в ілюзіях. Одна з його ілюзій – що росію можна спонукати воювати проти Китаю. Намагаючись переконати росію не бути на боці Пекіну та зайняти хоча б нейтральну позицію, Трамп може наробити багато дурниць, які будуть суперечити інтересам України.

Якими б не були плани Трампа, росія, зрештою, все одно обере сторону Китаю. Але до того моменту як Трамп зрозуміє, що москва не збирається протистояти Пекіну, він може віддати рф частину України в обмін на спробу схилити кремль на свій бік у китайському питанні.

Вочевидь, зі зміною влади у Вашингтоні прагнення США всадити Україну за стіл переговорів з рф залишиться незмінним. У цьому для нас є явні загрози. Входження України у переговорний процес небезпечне тим, що партнери можуть зупинити військову допомогу. Україні скажуть, що, мовляв, навіщо вам зброя, якщо ви почали розмовляти з ворогом.

Тепер щодо перспектив вступу України до ЄС і НАТО. Євросоюз готовий бачити Україну у своїх лавах, з НАТО – все набагато складніше.

Вступ України до НАТО буде можливий лише коли закінчиться війна, та й то після тривалих дискусій серед членів блоку. При цьому, відзначу, західні дипломати відверто визнають, що небажання брати Україну до НАТО – це політичне питання. Свого часу Албанія вступила до Альянсу, бо була політична воля, хоча країна, звісно ж, не була готова до членства у блоці. Разом з тим, після закінчення війни ситуація може змінитися. Україна зі своєю великою сухопутною армією – це те, що потрібно НАТО.

Що стосується приєднання України до ЄС, то тут наші союзники дотримуються генеральної лінії, що Україна має бути в Євросоюзі. Про це говорять не лише наші симпатики з країн Балтії, але й, наприклад, бельгійці. Однак у даному випадку також не варто залишатися надмірними оптимістами. Кейс Грузії доводить, що нова влада може кардинально змінити курс всієї країни.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті