Вверх

Такого ляпаса Кремль не отримував дуже давно!

Юрій Ванетик
29 Чер 2023

Недавній пригожинський провальний марш-кидок на Москву все більше і більше обростає новими цікавими деталями. Так, наприклад, The New York Times, з посиланням на кілька компетентних джерел, пише сенсаційну річ: спецслужби США вважають, що російський генерал Суровікін заздалегідь знав про підготовку бунту ватажком ПВК «Вагнера». Суровікін, Карл!

А скільки ще на цю тему світ дізнається подробиць у майбутньому? Вже сьогодні очевидно, що їх буде ох як чимало. Здається, попереду ще стільки цікавого, що, як кажуть серед народу, «лише тримайся».

В США, як і скрізь, повно конспіраційних теорій. Днями я спеціально обговорював цю ситуацію з нашими політиками та експертами-політологами, котрі спеціалізуються на Європі та тій частині світу – людьми, які мають глибший доступ до інформації, аніж звичайні американці.

Висновок наступний. У Пригожина серйозно розгортався конфлікт з Шойгу та керівництвом ЗСРФ. А коли сильно зміцнюється окрема, скажу так, не цілком підпорядкована парамілітарна або ж мілітарна структура (як в США, наприклад, була «Blackwater», яку вів Ерік Принс), то, природно, виникатимуть суттєві напруження між владою та такою структурою. Тому Шойгу вирішив вдарити по Пригожину. В нас кажуть, що, можливо, він вирішив його вбити, тому і почав атакувати «Вагнер».

Пригожин злякався й у цій кризовій ситуації намагався вийти особисто на Путіна, щоби Путін це все зупинив. Але, не зміг дістатися Путіна і тому, через паніку, вирішив створити кризу, щоби на себе таким чином звернути увагу Кремля. В ситуації для нього безвихідній. І на нього, зрештою, звернули увагу.

В США вважають, що потім Путін та Пригожин якось домовилися.

Теорія, що таким шляхом в РФ збиралися зняти Шойгу, виглядає нелогічно. Усі інші теорії надумані. В нас вважають, що бунт Пригожина – найсильніший фінгал президенту Путіну, його адміністрації та Росії, загалом. Ще один фінгал. Тому що, коли людину прямо називають зрадником та звинувачують в усьому, у чому тільки можна, а потім їй це сходить з рук, то це виглядає якось довільно, незаконно та вкрай дивно. Це все добре демонструє внутрішню брудну кухню Росії, де водяться і миші, і щури, і таргани…

Світу здається, що напад на Москву начебто дуже легко міг би вийти. «Вагнер» був дуже близько. Але, в нас люди запитують себе: а чому російська армія не зупинила їх одразу ж? Вони вже були дуже близько від Москви, війна була би біля самого міста. Багато подібних запитань ще залишається. Сподіваюся, що колись на них таки з’являться відповіді.

У будь-якому разі, влада РФ сильно похитнулася. В них і так була репутація – 0, а так вона стала – мінус 5. Але, їм все одно, так мені видається. В РФ і так у світі дуже погана репутація. Зараз вона – ще гірша. Не думаю, що якщо не станеться повного розвалу Росії, то війна в Україні закінчиться швидко. На жаль, продовжуватиметься те ж саме. Хоча, ніколи не знаєш, що і коли може статися. Можливо, щось таке відбудеться, що зможе кардинально змінити ситуацію.

Одним словом, усе виглядає так, що мала місце спроба Пригожина себе врятувати. Але, рано чи пізно його вб’ють самі ж росіяни. Така в США висловлюється думка.

Хочу провести аналогію із американською «Blackwater». Ця приватна ПВК також була знищена американським урядом. Її автор Ерік Принс був принижений і ображений. Його звинувачували в усьому, що лише можна уявити. Розслідували діяльність його ПВК та продовжують розслідувати й нині. Ерік Принс був з дуже багатої сім’ї, з сім’ї мультимільярдерів. Дуже вольова людина, одержима, досвідчена. І він пішов, образився на усіх і пішов, зник з поля зору.

Коли хтось стає керівником такого військового комплексу, як той же «Вагнер», то одразу починаються напруження з владою. Виникає конкуренція і це відчувається надто сильно. В диктатурах хто ж дозволить комусь стати надто впливовим? Тому, гадаю, Пригожин тепер у великій небезпеці. Це – ілюзія, що йому буде безпечно в Білорусі чи десь ще. Коли він, зрештою, стане нікому не потрібним – його просто вб’ють.

Дійти майже до Москви і відступити. Дивний перебіг подій. Думаю, що це і багатьом росіянам незрозуміло. Якщо ти злочинець – це одна справа. Але, якщо ти не злочинець в очах росіян, то навіщо тобі тоді кудись зникати?

Ще найважливіший момент. Його хочу відзначити особливо. Пригожин, з позиції свого впливу, як постать, наближена до Путіна, як мільярдер із великою армією, сам нещодавно сказав публічно, що причини війни з Україною – це вигадка влади РФ. Що ніхто на Росію нападати не збирався, що головний інтерес був у черговій зірці для Шойгу та ще більшому збагаченні за рахунок ресурсів України. Все, що будь-якій раціональній людині було й так давно зрозуміло, Пригожин підкреслив публічно. У США це сильно підхопили. В нас це сьогодні обговорюють на різних рівнях – від простих людей до найвищих кабінетів влади США. І Пригожин ці свої слова не спростував, не сказав, що, мовляв, помилився чи був не правий.

Мені здається, що згодом ми дізнаємося ще багато чого цікавого. Але, такого ляпаса Кремль не отримував дуже давно! Чогось подібного, наскільки я розумію, в історії нинішньої влади РФ не було ніколи.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті