Вверх

Свій шатдаун ближче до тіла

Андрій Миселюк
16 Лис 2023

Так можна пояснити – чому американські можновладці підтримку нашої країни знову принесли у жертву задля того, щоб уникнути зупинки роботи (шатдауну) уряду США.

Тобто, повторилася ситуація півторамісячної давності, коли задля скорішого ухвалення у Конгресі рішення про тимчасове фінансування уряду США до 17 листопада й уникнення шатдауну тодішній спікер Палати представників республіканець Кевін Маккарті відклав питання голосування за допомогу Україні у невизначене майбутнє.

Щоб ухвалити таке рішення він пішов на ситуативну домовленість з противниками-демократами. За що і був показово покараний – з ініціативи республіканських радикалів-прихільників Трампа Палата представників Конгресу США вперше у своїй історії 3 жовтня відправила спікера у відставку. 

Наступник Маккарті, республіканець Майк Джонсон, з моменту свого обрання на пост спікера відразу відклав питання допомоги нашій країні «у довгий ящик». І підтримав ініціативу про розділення допомоги Ізраїлю від допомоги США нашій країні та Тайваню.

І у той час, як президент США Джо Байден намагався переконати Конгрес США підтримати допомогу як Україні, так і Ізраїлю, і затвердити новий пакет допомоги обсягом 106 мільярдів доларів (більш ніж 61 мільярд доларів у пакеті – це фінансування на допомогу Україні), Майк Джонсон приклав всі зусилля ло того, щоб пакети допомоги Україні та Ізраїлю розглядались Конгресом окремо, а «український» пакет розглядався разом із асигнуваннями на безпеку кордону з Мексикою. 

В результаті зусиль нового керівника Палати представників 14 листопада Палата представників США схвалила законопроект спікера Майка Джонсона про двоетапне тимчасове фінансування уряду без виділення коштів на допомогу Україні та Ізраїлю.

Таке рішення Палата представників ухвалила, щоб запобігти шатдауну.

Тепер до п’ятниці 17 листопада його повинен буде схвалити Сенат.

Скоріш за все, Сенат також підтримає варіант від спікера Джонсона – бо у противному випадку на США чекає зупинка роботи уряду зі всім комплексом величезних негативних наслідків.

До цього ситуацію не готові доводити ані конгресмени, ані президент США Джо Байден. Тому Байден заявив, що готовий підписати схвалений Палатою представників законопроект про державне фінансування, якщо його прийме Сенат. 

Про це повідомило CNN з посиланням на неназваного представника Білого дому.

За відсутності рішення Конгресу про продовження підтримки нашої країни пакети допомоги нашій країні від США суттєво зменшилися у розмірах. Пентагон публічно заявив, що вони вичерпали 96% відсотків своїх коштів для надання допомоги Україні у сфері безпеки.  «Ми продовжимо передавати пакети, вони просто стають меншими. Тож ми дуже просимо Конгрес ухвалити запит із додатковими асигнуваннями, який надіслав президент, аби ми могли надалі задовольняти потреби України на полі бою», – заявляла минулого тижня заступниця речника міністерства оборони США Сабріна Сінгх. 

А 14 листопада радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван зазначив: без затвердження нового масштабного пакета допомоги Україні в Конгресі можливості США зменшуються з кожним тижнем. 

«Це вже впливає на нашу здатність дати Україні все, що їй потрібно. І цей ефект з часом лише посилюватиметься», – констатував чиновник.

Салліван наголосив, що Конгрес США має ухвалити запит президента, який включає допомогу Україні й Ізраїлю, якомога швидше, оскільки це прямо впливає на національні інтереси США. 

Найближчим терміном, коли у Конгресі США зможуть ухвалити новий пакет з підтримки Україні є грудень цього року – січень 2024-го. Конгресмен-республіканець Дон Бейкон заявив, що у Палаті представників загалом вже знають, що робити із законопроєктом щодо допомоги Україні, а також, скільки приблизно грошей хочуть виділити Києву.

Він підтримав прагнення республіканців винести допомогу Україні на розгляд окремо, але розглядати її у тандемі зі зміною законодавства США щодо посилення перевірок мігрантів на кордоні.

«Мова йде більше про опрацювання деталей щодо убезпечення кордону. І як тільки ми узгодимо ці питання, я думаю, вже наступного місяця ми зможемо проголосувати щодо допомоги Україні», – зазначив Бейкон.

Конгресмен зауважив, що за таких умов допомогу Україні погодять не раніше січня – після того, як Конгрес профінансує уряд та уникне … правильно – потенційного шатдауну.

Зі свого боку лідер сенатської більшості, демократ Чак Шумер також пітвердив, що Сенат США за декілька тижнів планує розглянути об’єднаний пакет законопроєктів, який включає допомогу Ізраїлю, Україні, Тайваню та посилення кордону. Зайнятися цим пакетом сенаторри планують після святкування Дня подяки, який відзначається 23 листопада.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті