Вверх

США зроблять все можливе, щоб у світі не почали домінувати диктатури

Юрій Ванетик
13 Кві 2023

Не таємниця, що від результатів президентських виборів в США залежить майбутнє України у її війні з російським окупантом.

Як вважають самі американці, скандал довкола одного з потенційних кандидатів від республіканців на виборах – Дональда Трампа – помітно додав йому відсотків до його політичного рейтингу. Галас змусив електорат знову заговорити про Трампа, а багатьох – йому навіть трохи поспівчувати та оцінити важкість його «тягаря».

Історія з порнозіркою, незаконне зберігання таємних документів, вплив на вибори в Джорджії та підбурювання до штурму Капітолію – за Трампом багато чого тягнеться. Водночас, окремі соцопитування показують, що він поки що збільшує відрив від свого суперника у рамках партії – губернатора Флориди Рона Десантіса. Втім, такий довгий шлейф «пригод», можливо, не дасть Трампу шансу взагалі хоч якось притомно увійти у вир передвиборчих перегонів.

Є думка, що якщо на вибори таки виходять демократ Байден та республіканець Трамп, то Байден перемагає в Трампа (із невеликим, але ж відривом). Якщо Трамп сходить із дистанції і на вибори виходять Байден та республіканець Десантіс, то перемогу здобуває Десантіс. Все можливо.

Чому республіканці йдуть від Трампа? Що буде з подальшою підтримкою України в разі, якщо, окрім більшості у Палаті представників та Спікера, в розпорядженні GOP буде ще й Овальний кабінет Білого дому?

Так, республіканці йдуть від Трампа. Вони не кажуть, що він якийсь не такий, не називають Трампа «клоуном» тощо. Ні, звичайно ж, бо це були би дуже важкі визначення. Вони кажуть, що самі будують свою кар’єру в політиці і що Трамп вже менш важливий, що він – не попереду. Трамп має якусь свою частину електорату. Республіканці його не списують повністю, не нападають на нього, а просто йдуть своїм, але іншим шляхом.

В принципі, скоро їм потрібно буде в рамках конкурсу (а вибори – той самий конкурс) говорити, що вони – кращі. Це як боксери перед боєм часто один одного ображають, показуючи таким чином, що вони – кращі й сильніші за суперника. Але, я думаю, це буде все акуратно зроблено тому, що ті, хто сильно зчепиться із Трампом, впадуть на його рівень. Тому, для них краще або взагалі його ігнорувати, або в основному не помічати. А він про багатьох говоритиме різне на якомусь «вуличному» рівні (в нього ж «вуличний» стиль і він просто не може глибоко та аналітично критикувати позиції опонентів).

Чому в Україні так бояться, що якщо президентом США стане республіканець, то у Америки зміниться ставлення до війни, України, Європи, РФ? А бояться тому, бо не розуміють риторики.

Республіканці багато речей говорять тому, що вони не можуть брати таку саму позицію, яку й демократи. Якщо демократи в очах американського народу – ті, хто всіх рятують, усіх обіймають, розуміють та хочуть допомогти не так за заслугами, як за умовами, що склалися, то республіканці – жорстко за відповідальність. Вони – пуритани й вважають, що людина сама створює свою реальність та має за неї відповідати. Вони хочуть йти за економічними правилами, за правилами ринку, а не за щедрістю та емоціями. Це дуже важлива відмінність. Тут просто дві різні філософії. І республіканці так вважають не стільки тому, щоб себе якось виділяти, а тому, що хочуть бути правдивими у своїй філософії.

Я думаю, що якщо республіканці увійдуть у владу, то актуалізуються питання, пов’язані із розвитком військового сектору, домінацією над Росією та будуть вже більш контрольовані й продумані постачання допомоги в Україну. Це не про те, що допомога зникне, просто вона буде іншого плану (щоб усунути питання, мовляв, «гроші можуть йти на корупцію» тощо). Можливо, будуть інші контролі чи щось подібне. Але, все одно допомога продовжиться тому, що, як я вже не раз казав, республіканцям дуже важливо перемогти Росію.

Це не означає, що грошей буде менше чи зброї буде менше. Я думаю, що грошей може бути навіть більше, тому що США інвестуватимуть в інфраструктуру, у відновлення України. А зброї теж буде не менше тому, що знову ж таки Америка хоче допомагати тим, хто обирає її орієнтиром, партнером, і тому, що Росія – більше ворог республіканців, аніж демократів. Це точно.

Ми маємо концепцію, яка звучить як «american exceptionalism» («американська винятковість»). З одного боку, це й зрозуміло, адже для країни-лідера важливо мати патріотів, у цьому є сенс. Це навіть видно з нашого мислення, нашого ставлення до багатьох речей. Це є у розмовах, у позиціях. Така концепція – більше у мисленні республіканців.
Саме тому республіканці просто не можуть дати Росії виграти. Якби Росія виграла, тоді цілком зламалася би ця концепція. Плюс до цього, у світі почали би домінувати диктатури. Для республіканців дуже важливо, щоб такого не сталося. Тому, вони впевнені, що має бути сильний військовий сектор, що його потрібно розвивати та зміцнювати. Вони вважають, що миру не буде, якщо США не будуть готові перемогти.

Є представники окремих крил Республіканської партії, які продовжують заявляти, мовляв, «це не наша війна, ми не хочемо брати участі в чужих війнах, навіщо нам фінансувати чи допомагати одній зі сторін» тощо… Ні, зараз – це наша війна!

Це війна із Росією і, можливо, республіканці використовують зараз цю ситуацію задля того, щоб домінувати й перемогти. Тут бажання перемогти дуже точно потрапляє до концепції «американської винятковості». Тому, для республіканців вкрай важливо – перемогти у будь-якому разі, незважаючи ні на що.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті