Вверх

США мають вийти з Європи

Максим Несвітайлов
26 Лют 2025

У світлі нових відносин між Вашингтоном та Брюсселем було б непогано, якби США пішли з Європи, вивівши свої війська з європейського контингенту. На перший погляд, моя позиція може здатися дещо неочікуваною. Поясню, чому так вважаю.   

Довгі десятиліття між США та Європою існувала угода – безпека в обмін на частину суб’єктності. Перебуваючи під американським безпековим зонтиком, оборонно-промисловий комплекс Європи суттєво занепав та перебуває зараз у незадовільному стані. Як ми знаємо, росія, залишаючись під санкціями, виготовляє більше зброї, ніж весь Євросоюз.

Україні потрібна сильна Європа. США, звісно, важливий партнер. Однак ми знаходимось на європейському континенті, а тому довгострокове стратегічне партнерство з Європою – ключовий пріоритет України. Для Києва важливо, щоби Європа була сильною і самостійною. Наша країна крокує до ЄС і зацікавлена у сильних європейських союзниках. Наразі Штати залишаються головним стратегічним партнером України. Втім, у майбутньому таким партнером має стати Європа.

Після розвороту Дональда Трампа у мене були очікування, що Європа прокинеться, стане більш самостійною і почне посилюватися. Однак на Мюнхенській безпековій конференції та через кілька днів на зустрічі європейських лідерів у Парижі в черговий раз прозвучали програмні промови. Європейці не демонструють рішучості. Коли мова заходить про миротворців для України, вони заявляють про готовність діяти лише у координації зі Штатами. Європа до останнього намагається триматись за США. Якщо тільки вихід американців з Європи змусить європейців стати самостійними і дорослими, то я за те, щоб Штати пішли.      

Водночас, варто розуміти, що США не підуть з Європи за кілька тижнів чи місяців. Виведення американських військ з Афганістану розтягнулося на кілька років. У європейських країнах розміщений понад стотисячний контингент американських військ з великою кількістю техніки. Виведення такого контингенту займе у Штатів 2-3 роки. Тож у європейців буде достатньо часу, щоб подорослішати, пристосуватися до нової реальності та наростити власний військовий потенціал. Україна змогла, то чому не зможе Європа, економіка якої в рази більша за російську?!

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті