Що не так з відносинами росії та Китаю
З кожним днем війни в Україні росія рухається в бік Китаю. Керівництво кремля намагається робити вигляд, що нічого особливого не відбувається, але насправді росіянам дуже не подобається такий стан справ.
Попри видиму нормальність, росіяни дуже боляче сприймають своє принизливе становище щодо Китаю. Гучні реляції пропагандистів не здатні перекрити реальність, в якій росіяни не задоволені тим, що їхня країна стає васалом Китаю. З історії ми знаємо, що росіяни завжди вважали себе мало не світовим гегемоном, особливо у військовій сфері. Бути тепер васалом азіатської країни для них вкрай принизливо.
Разом з тим, у рф немає іншого виходу. Тому адепти путінського режиму знаходять виправдання, чому нормально бути «молодшим товаришем» КНР. Вони змушені мовчки миритися із ситуацією, в яку загнав країну їхній диктатор.
Економічні показники показують, що Китай поступово фактично з’їдає росію. Близько 70% автомобільного ринку росії контролюють китайці. Пекін вже почав влізати у російський військово-промисловий комплекс.
Водночас, Китай не налаштований всерйоз сваритися зі США. Пекін прекрасно розуміє, що торгівельна війна зі Штатами закінчиться великими проблемами для китайської економіки. Та й, власне кажучи, КНР не потрібна ця війна, оскільки позиції США, які перебудували під себе світову політику, достатньо міцні і похитнути їх буде непросто.
З огляду на поточні російсько-китайські відносини США могли би взяти на себе роль такого собі медіатора та розіграти драму між росією і Китаєм. Американці можуть запропонувати росіянам «продати» Китай. Після того, як росіяни пристануть на їхню пропозицію, Штати можуть викласти карти на стіл та розповісти Китаю про закулісні домовленості проти нього.
Така «гра» США, якщо її спробує втілити у життя Дональд Трамп, здатна спровокувати серйозну кризу в російсько-китайських відносинах. Тим більше, що реалізація відповідного сценарію, який піде на користь всьому західному світу, не потребує великих ресурсів.
Доречно буде нагадати, що схожу геополітичну стратегію США вже реалізовували. Як ми знаємо, у 1970-80 роках Штати змогли заручитися підтримкою комуністичного Китаю, разом з яким успішно протистояли комуністичному Радянському союзу.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає