Розширення БРІКС не допоможе, а ні російській економіці, а ні зовнішній політиці
Російські ЗМІ та офіційні особи навперейми повідомляють про «великий дипломатичний успіх» – збільшення числа країн-членів спільноти економічного співробітництва Бразилії, росії, Індії, Китаю, Південної Африки з 5 до 11. Отримали запрошення вступити до БРІКС, з 1 січня 2024 року Аргентина, Єгипет, Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати та Ефіопія.
Вже зрозуміло, що провідні політичні партії і кандидати в президенти Аргентини, які мають переважні шанси на грудневих виборах президента, виступають проти вступу до цієї організації з огляду на те, що ця країна економічно залежна від співпраці зі Світовим банком, МВФ та провідними економіками Заходу. Відтак членство Аргентини під серйозним сумнівом.
Хронічний і багатошаровий конфлікт між найбільшими країнами БРІКС – Китаєм та Індією теж не дозволяє їм виступати з узгоджених позицій, зокрема, у питаннях запрошення нових членів. Індія занепокоєна тим, що залежні від Китаю країни отримають більшість в організації. Індія має задавнену територіальну суперечку з Китаєм. У районах, на які претендують обидві країни, по лінії кордону з обох сторін зосереджено потужні збройні підрозділи. Індія звинувачує Китай у привласнені гідроресурсів, що завдає великої шкоди землеробству. Ще однією лінією конфлікту є «питання Південного Тибету».
Індію не влаштовує зміцнення Китаю. Вона сама претендує на лідерство на Глобальному Півдні, представляючи його інтегральні інтереси у співпраці з Глобальним Заходом, перед усім з країнами G-7.
Бразилія також максимально уникає іміджу васала комуністичного Китаю.
Коли, у 2006 році, створювався БРІКС, то росія розглядала його перед усім як механізм протистояння із Заходом, виведення з під його впливу значної частини країн за рахунок переважно ресурсів КНР. На той час росія і Китай виглядали як країни зі співставними можливостями, що співпрацюють на рівноправних засадах. Однак відтоді росія розв’язала ряд агресивних воєн, потрапила під санкції цивілізованого світу, ослабла економічно, співробітництво з нею стало токсичним. Тому росія у БРІКС є молодшим партнером Китаю.
Можливо б Китай і мав намір розвивати цю організацію, як інструмент своєї лагідно-агресивної зовнішньої політики, але цьому заважають дві обставини. По-перше, економічні потужності БРІКС щонайменше вдвічі менші за ВВП у порівнянні з країнами G-7. У фактичному розпорядженні США перебувають такі потужні фінансові важелі як Світовий банк та МВФ, до яких за грішми звертається більшість країн світу. По-друге, стан економіки Китаю станом на сьогодні просто не дозволяє вкладати значні власні кошти для допомоги країнам розширеного БРІКС.
Відтак рашистам не вдасться використовувати цю організацію у своїх антилюдських інтересах.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає