росія залишає за собою можливість впливати на стабільність Євразійського континенту
Після вторгнення в Україну росія остаточно втратила шанс стати другим полюсом двополярного світу, чого завжди прагнула. На цій позиції в останні роки закріпився Китай. Разом з тим, поки зарано списувати рф. Не варто недооцінювати спроможності росії, яка робить все можливе, щоби залишатися на вістрі подій. І в цьому їй, зокрема, допомагає Китай, який підживлює російський ВПК, допомагає відновлювати військовий потенціал та нарощувати виробництво снарядів.
У рф досі зберігається значний запас міцності. Свої витрати кремль частково покриває зі стабілізаційного фонду добробуту, який відчутно «похудав», але все ж виручає російську економіку. Також росія продовжує отримувати чималі доходи від експорту нафти. Тобто навряд чи можна наразі говорити, що Пекін може закінчити війну без врахування позиції рф.
Більше того, росія до сьогоднішнього дня намагається бути важливим геополітичним гравцем на Євразійському континенті. Це чітко демонструють останні події в Грузії і Молдові, на політику яких продовжує впливати рф.
Нещодавно парламент Грузії ухвалив у першому читанні абсолютно проросійський закон про «іноагентів». У Європарламенті вже відреагували на цей закон, пригрозивши призупинити перемовини про вступ Грузії до ЄС.
У Молдові росія зберігає вплив через визнану неконституційною партію «Шор». На днях «Шор» провела з’їзд у Москві, де оголосила про створення нового блоку політичних партій «Побєда», який планує взяти участь у виборах в Молдові. Щоправда, на відміну від Грузії, в Молдові спецслужби намагаються реагувати на подібні проросійські прояви, а тому всіх учасників з’їзду партії «Шор», які поверталися до Кишинева, одразу ж перевіряли.
Як бачимо, попри відчутні матеріальні і людські втрати в Україні, росія залишається геополітичним гравцем, зберігаючи через своїх агентів вплив у різних країнах світу.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає