Вверх

росія видихнулася у своєму наступі, але США не мають плану на випадок її розвалу

Ігор Рейтерович
13 Чер 2024

Нещодавно володимир путін озвучив ряд можливих переговорних позицій з Україною. Чимало з них абсолютно неприйнятні. Однак, на мою суб’єктивну думку, кремль готовий задовольнитися реалізацією навіть незначної частини із них.

Розмови про готовність до перемовин корелює із ситуацією на фронті. З одного боку, росія намагається продемонструвати всьому світу здатність продовжувати наступ, захоплювати нові території та просуватися вперед. З другого боку, ми бачимо, що справи у росіян йдуть не так добре, як вони намагаються це представити. У реальності ми бачимо, як наступ росії видихнувся. Наступ росіян на Харківщині зупинився. У кремля не вистачає ресурсів, щоб переломити ситуацію на фронті. У рф, безперечно, є ресурси, щоби тримати фронт. Однак великий наступ та прорив фронту виглядають зараз, як нездійсненні амбіції рф.

Разом з тим, виникають великі сумніви, що у США та Заходу загалом є план на випадок розвалу росії. США, швидше за все, не готові до такого сценарію розвитку подій, як і не були готові до розпаду Радянського союзу.

Американські аналітики час від часу задаються питанням, чи є у Держдепу та ЦРУ сценарії, як діяти у випадку повної дезінтеграції росії. І самі ж відповідають, що, ймовірно, ніяких планів немає.

У США, вочевидь, відсутній план реакції на розпад росії з двох причин. По-перше, Захід боїться дезінтеграції росії більше, ніж боявся дезінтеграції СРСР. Тоді розкол відбувся по кордонах 15-х республік, де у кожній була своя етнічна, національна, релігійна, мовна, культурна специфіки. У випадку з росією значно більше невідомих. Цього разу ядерна зброя може опинитися у руках неадекватних і некерованих осіб.

По-друге, з’явився фактор Китаю. Коли розпадався Радянський союз, Пекін ніяк не міг претендувати на його території. Зараз Захід боїться, що на руїни росії може прийти Китай.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті