росія видихнулася у своєму наступі, але США не мають плану на випадок її розвалу
Нещодавно володимир путін озвучив ряд можливих переговорних позицій з Україною. Чимало з них абсолютно неприйнятні. Однак, на мою суб’єктивну думку, кремль готовий задовольнитися реалізацією навіть незначної частини із них.
Розмови про готовність до перемовин корелює із ситуацією на фронті. З одного боку, росія намагається продемонструвати всьому світу здатність продовжувати наступ, захоплювати нові території та просуватися вперед. З другого боку, ми бачимо, що справи у росіян йдуть не так добре, як вони намагаються це представити. У реальності ми бачимо, як наступ росії видихнувся. Наступ росіян на Харківщині зупинився. У кремля не вистачає ресурсів, щоб переломити ситуацію на фронті. У рф, безперечно, є ресурси, щоби тримати фронт. Однак великий наступ та прорив фронту виглядають зараз, як нездійсненні амбіції рф.
Разом з тим, виникають великі сумніви, що у США та Заходу загалом є план на випадок розвалу росії. США, швидше за все, не готові до такого сценарію розвитку подій, як і не були готові до розпаду Радянського союзу.
Американські аналітики час від часу задаються питанням, чи є у Держдепу та ЦРУ сценарії, як діяти у випадку повної дезінтеграції росії. І самі ж відповідають, що, ймовірно, ніяких планів немає.
У США, вочевидь, відсутній план реакції на розпад росії з двох причин. По-перше, Захід боїться дезінтеграції росії більше, ніж боявся дезінтеграції СРСР. Тоді розкол відбувся по кордонах 15-х республік, де у кожній була своя етнічна, національна, релігійна, мовна, культурна специфіки. У випадку з росією значно більше невідомих. Цього разу ядерна зброя може опинитися у руках неадекватних і некерованих осіб.
По-друге, з’явився фактор Китаю. Коли розпадався Радянський союз, Пекін ніяк не міг претендувати на його території. Зараз Захід боїться, що на руїни росії може прийти Китай.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає