росія відмовилась від плану США
У квітні ряд західних медіа оприлюднили пропозиції США щодо зупинення війни в Україні. Американську угоду про мир можна було цілком заслужено назвати проєктом капітуляції України. Але несподівано сталося те, на що мало хто очікував – росія відмовилася від пропозицій Штатів.
Пропозиції США не були чимось спонтанним. Американці та росіяни місяцями узгоджували мирний договір. Проєкти мирних домовленостей – це результат «човникової дипломатії» спецпредставника Світа Віткоффа, яка, судячи із заяв соратників Дональда Трампа, розпочалася ще до офіційної зміни керівництва в Білому домі.
Очевидно, що росіяни та американці не один місяць доволі плідно працювали над ініціативами про зупинення вогню. Із кремля звучали однозначні сигнали, що росія задоволена тим, як протікає переговорний процес. Чому ж тоді москва не схвалила компромісний американський план?
Відповідь на це питання лише одна: Китай дав вказівку кремлю відхилити пропозиції США. Вочевидь Пекін дав зрозуміти москві, що справа росіян – воювати, що з ресурсами на війну Китай допоможе, а взамін рф має відмовитися від перезавантаження відносин зі Штатами. Далі ми побачили парад у москві за участю китайських військових, триденний візит до росії Сі Цзіньпіна та китайсько-російські домовленості про поглиблення співпраці.
Що саме не влаштувало КНР у мирних ініціативах США? Не можна сказати, що Китай – категоричний противник закінчення російсько-української війни. Натомість Пекін оцінив американський план, як надмірно антикитайський. Китай не влаштовує перспектива перезавантаження відносин між США і росією.
Фактична зміна позиції кремля продемонструвала всьому світу реальний масштаб та рівень впливу Китаю на росію. Адміністрація Дональда Трампа, ймовірно, вважала владу путіна в геополітичному просторі повністю суб’єктною. Вашингтон припускав, що москва може самостійно ухвалювати рішення, недооцінивши вплив на неї з боку КНР. Натомість Китай продемонстрував, що здатний змусити росію ухвалювати рішення у своїх інтересах.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає