Вверх

росія буде робити все можливе, аби дестабілізувати Молдову

Віталій Кулик
29 Кві 2024

Молдова – ще одна країна, де росія докладає максимальні зусилля, щоби змінити владу та дестабілізувати ситуацію. У Молдові готуються референдум щодо членства в ЄС та вибори президента. Соціологія показує, що у Майї Санду є великі проблеми з підтримкою громадян. Місцеві вибори її партія програла. Натомість проросійські політичні партії, зокрема «Шор», мають систему скупки голосів, що забезпечує їм необхідний результат. При цьому Санду та її правляча партія зробили все можливе, щоби унеможливити створення коаліції з іншими проєвропейськими партіями.

На майбутніх виборах Майя Санду розраховує на голоси молдаван, які живуть за межами батьківщини. Для цього у першому читанні ухвалено закон про голосування поштою. Водночас Кишинів хоче обмежити голосування поштою в росії та інших країнах, нелояльних до Санду. А це означає, що закон може бути торпедований у Конституційному суді, який президентка Молдови не зовсім контролює. До того ж, ЄС має критичні зауваження до цього закону, а тому не факт, що він взагалі буде ухвалений. Тобто шанси Санду на перемогу виглядають доволі примарно.

Зі свого боку рф намагається розхитувати ситуацію в Молдові через новостворений проросійський блок «Побєда», який отримує фінансування з москви. Також як на центр дестабілізації у Молдові росія робить ставку на Гагаузію. Керівниця Гагаузії Євгенія Гуцул представляє проросійську партію «Шор». Гуцул активно розкручує кремль, її особисто приймав путін, після чого їй організували тур по росії.

Для зміни влади в Молдові росіяни будуть використовувати не лише соціалістів, партію «Шор», блок «Побєда», але й мера Кишинева Іона Чебана, який нібито проєвропейський, але насправді вже зараз заявляє про готовність вступати в коаліцію з соціалістами і «Шор», якщо від співпраці відмовиться партія Санду.

Якщо до влади прийде Іон Чебан і створить коаліцію з проросійськими силами, а заборонена партія «Шор» повернеться в країну, кремль фактично отримає можливість сформувати в Молдові проросійський уряд.

У такому випадку Молдова випаде з логістичного ланцюга поставок озброєння в Україну. Ми отримаємо на кордоні ще одну Угорщину. Судячи з усього, росія готова підпалити Молдову. Це розуміють молдавани, румуни та лідери ЄС – Німеччина і Франція, але чомусь не розуміє Україна. Хоча саме Україна разом Молдовою можуть вирішити проблему військової присутності росіян у Придністров’ї.  

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті