Вверх

рф втрачає незалежність

Андрій Городницький
14 Тра 2025

Між Китаєм та росією є непримиримі розбіжності. Китай категоричний противник зближення рф і США, тоді як кремль панічно боїться повної залежності від КНР.

Після початку діалогу між адміністрацією Дональда Трампа і кремлем Пекін довгий час мовчав. Спочатку могло здатися, що Китай залишається байдужим до налагодження відносин між Вашингтоном і москвою. Однак ближче до 9 травня ми побачили, як Пекін активізувався. Кульмінацією став триденний візит Сі Цзіньпіна до росії. Очільник Китаю побачив, як стратегічний партнер віддаляється від нього, а тому почав максимально швидко налагоджувати зв’язки з путіним. Сі злякався, що може втратити васала. Чи не найбільше Пекін насторожили заяви кремля про те, що росія готова до тісної економічної співпраці з будь-якою країною.  

Військова доктрина США передбачає відрив росії, Ірану та Північної Кореї від Китаю. З приходом у Білий дім Дональда Трампа Штати намагаються впроваджувати цю доктрину максимально активно. Хоча Трамп – не перший, хто слідує відповідній доктрині. Свого часу держсекретар Гілларі Клінтон вже намагалася перезавантажити відносини США з росією. Поки що зусилля американців не увінчалися великим успіхом.

Економіка рф зараз дуже сильно інтегрована в Китай. Це турбує путіна. Російський диктатор не хоче бути максимально залежним від КНР. Якщо між Індією та росією лише взаємна економічна залежність, то від Китаю москва залежна у багатьох сферах. До того ж, в останні роки Китай крок за кроком втягує рф у свою сферу інтересів. Після початку повномасштабної війни проти України Китай зробив все можливе, щоб зробити росію повністю залежною від себе. Саме завдяки дозволу Китаю рф отримує допомогу від Північної Кореї.

Для путіна залежність від Китаю – велика проблема. Російському диктатору не подобається, що за його спиною стоїть Сі, який фактично роздає вказівки кремлю. Йому хотілось би бути королем світу, а не васалом Китаю. Путіна дратує, що його плани про «вєлічіє» росії потерпають фіаско. Тож не виключено, що незабаром відносини між Пекіном і москвою почнуть погіршуватися.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті