Вверх

Приїзд Саллівана мав на меті підготовку саміту миру

Володимир Фесенко
27 Бер 2024

Під час візиту до Києва радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван говорив не лише про американську допомогу чи удари українських безпілотників по російських НПЗ. Салліван приїжджав заспокоїти, оскільки ситуація нервова. Адміністрації Джо Байдена потрібно було засвідчити підтримку України, щоби зняти напругу між державами.

Головна ж мета приїзду Саллівана полягала у підготовці саміту миру. Наразі є певна проблема. Про саміт миру заявлено, він готується і вже не можна відмовитися від його проведення. Володимир Зеленський зі свого боку підштовхує, щоби ніхто не зволікав з організацією саміту. Однак є проблема з участю у саміті миру лідерів країн Глобального півдня.

В історії із самітом миру Салліван потрібний, щоби забезпечити участь лідерів хоча б частини країн Глобального півдня. Салліван зручний як посередник, оскільки перебуває на постійному зв’язку з головою ОПУ Андрієм Єрмаком.

Окрім саміту миру, ще одна причини візиту радника президента США з питань нацбезпеки – підготовка саміту НАТО у Вашингтоні. Очевидно, що на цьому саміті Україна не отримає запрошення до Альянсу. Натомість Штати повинні дати Києву якісь бонуси. Мова, наприклад, може йти про передачу військових технологій та домовленості про спільні військові виробництва. Але ключове – це підписання безпекової угоди між Україною і США.

Вочевидь, перебуваючи у Києві, Салліван міг обговорювати деталі майбутніх гарантій про безпеку. Для нас важливо, щоби безпекова угода зі Штатами була достатньо серйозною і конкретною, як з британцями і французами, а не відносно нейтральною, як з німцями.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті