Вверх

Протести в Молдові: рф планує здійснити переворот і відкрити “другий фронт” із Придністров’я?

Дмитро Снєгирьов
22 Бер 2023

Росія намагається дестабілізувати ситуацію у Молдові, щоб скинути прозахідний уряд і президентку Санду.
Варто зазначити, що останні кроки президентки Майя Санду і нового уряду, які декларують намір приєднання до ЄС і руху до наближення з НАТО, дуже не подобаються Кремлю.

Нещодавно в інтерв’ю телеканалу Moldova 1 Санду заявила, що її країна ніколи не буде “на боці вбивць”. Саме тому Кишинів підтримує та надалі буде підтримувати Україну.

Наразі Кремль готує “гібридну атаку” на владу Молдови. Як зазначає колишній речник сенату Румунії, заступник генсека НАТО Мірча Джоане, росіяни можуть діяти за сценаріями, які Москва використовувала до відкритого вторгнення в Україну.

“Поки що немає безпосередньої загрози для Молдови, тому що Москва не змогла захопити Одесу і прийти в Придністров’я”, – сказав Мірча Джоане.

Проте заступник генсека НАТО припустив, що “гібридний сценарій” проти Молдови може загалом збігатися з діями РФ проти Чорногорії у 2016 році, коли було здійснено спробу державного перевороту.

На мою думку, завдання російських спецслужб – спровокувати хаос у діяльності органів влади, а також дестабілізувати ситуацію через соціальні протести та кібератаки.

Днями у столиці Молдови пройшов антиурядовий мітинг, основну масу протестувальників склали члени партії “Шор”, керівником якої є проросійський політик Ілан Шор, щодо якого в 2022 році США ввели санкції. Учасники протестували проти режиму надзвичайної ситуації у Молдові, запровадженого через кремлівську агресію проти України, який спровокував соціально-економічні труднощі. Варто зауважити, що участь в антиурядовому мітингу брали не лише громадяни Молдови, але й росіяни.

Примітно, що проросійські мітинги в Молдові останнім часом надто багатолюдні. Такої маси людей на початковому етапі достатньо, щоб захоплювати адміністративні будівлі у Кишиневі, реалізуючи тим самим сценарій окупації Криму.
За даними молдовської сторони, Москва має намір змінити владу в Молдові під виглядом “гібридних” протестів проросійської опозиції.

Звертаю увагу, що на території невизнаної “ПМР” наразі знаходиться досить обмежений російський військовий контингент. Щоб збільшити військову присутність на території цієї “республіки” Кремлю, потрібні налагоджені логістичні маршрути. А налагодити їх можливо лише за допомогою державного перевороту та повалення уряду Санду.

У разі такого сценарію ризики відкриття “другого фронту” проти України суттєво зростають. Проте після нещодавнього призначення новим молдавським прем’єр-міністром Доріна Речана, в минулому міністра внутрішніх справ, є підстави вважати, що Кишинів утримає ситуацію під контролем, нейтралізуючи кремлівських провокаторів.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті