Прірва у переговорах про мир посилилася
Навколо переговорів про зупинення війни побільшало галасу. Однак реальних результатів наразі немає. Насправді прірва у переговорах посилилася. Особливо після зустрічі української і російської делегацій у Стамбулі та телефонної розмови Дональда Трампа з путіним.
У Стамбулі кожна сторона говорила про своє. Українська делегація запропонувала розпочати переговорний процес з 30-денного перемир’я. Натомість росіяни озвучили свої ультиматуми, від яких не збираються відходити.
Щодо перспектив подальших переговорів дуже багато неясності. Наприклад, незрозуміле місце можливих переговорів. Одні пропонують Стамбул, другі – Ватикан. Допускаю, що навіть в кремлі є різні думки, де мають проходити переговори. Цілком ймовірно, що деякі представники російської делегації з радістю погодяться на Ватикан, оскільки тоді їх виключили б із санкційних списків ЄС.
Незрозумілими залишаються дата та порядок денний переговорів. Начебто на наступних переговорах сторони планують обговорювати незрозумілий меморандум, який має підготувати росія. Що буде в тексті такого меморандуму – питання відкрите. Так само, як відкритим залишається питання про рівень делегацій, які представлятимуть Україну та росію. Невідомо, чи готова рф прислати делегацію, склад якої не обурив би американців. Також незрозуміло, чи готові США виступити у ролі модератора під час двосторонніх переговорів між Україною і рф.
Нез’ясованих питань без відповідей дуже багато. Тому, вочевидь, спочатку будуть вирішені організаційно-технічні питання, а самі переговори відновляться не раніше червня.
Зараз парадокс ситуації полягає в тому, що вікно можливостей для прямих переговорів нібито відкрилося. Однак ми стали не ближче до миру, а дальше. Якщо у березні предметом переговорів було лише припинення вогню, то тепер Дональд Трамп заявляє, що переговори мають стосуватися не лише припинення вогню, але й завершення війни. Проблема в тому, що про завершення війни можна домовлятися роками через велику кількість питань, для вирішення яких неможливо знайти компроміс. Наприклад, коли мова заходить про статус окупованих територій.
Переговори начебто й активізувалися, але скепсису щодо результативності переговорів стало більше.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає