Вверх

Правильний переможець – двічі переконливіший!

Юрій Ванетик
22 Чер 2023

У той час, як російські пропагандисти наввипередки відпрацьовують срібники і заливають у вуха росіян вдень і вночі усіляку нісенітницю про те, що, мовляв, український контрнаступ «захлинувся», командування ЗСУ підходить до цього вкрай важливого питання виважено і професійно. Не даремно свого часу так влучно висловився один із найвідоміших поетів стародавнього Риму Гай Валерій Катулл: «Amat victoria curam» («Перемога любить старанність»).

В американському Інституті вивчення війни звернули увагу на нещодавню публікацію у Wall Street Journal, де йдеться про те, що українські сили в основному призупинили свій наступ, оскільки командування переглядає тактику подальших бойових дій. «Українське командування ще не спрямувало більшу частину наявних сил у контрнаступ і ще не розгорнуло своїх основних боєздатних підрозділів», – акцентують аналітики ISW. І додають, що подібні паузи «не означають завершення контрнаступу України».

Що наразі говорять у США про хід контрнаступу України? Які позиції та погляди там домінують і чому?

В нас ЗМІ не так вже й багато деталей пишуть про український контрнаступ. Справа у тому, що в США скоро вибори, тому основна увага наших медіа зосереджена на цій темі. Але, ми маємо чітку картину для розуміння, що український контрнаступ буде дуже потужним, коли він розпочнеться повноцінно. Також кажуть, що Росія не готова до нього.

Є риторика, що український контрнаступ буде успішним. Наскільки? Цього в нас до кінця ще не аналізують та не прогнозують. Проте, припускають, що результативність контрнаступу ЗСУ може призвести до якихось переговорів із РФ, але, вже на умовах України, а не Кремля. Ось такий має місце порядок денний в американській пресі на тему контрнаступу України.

Не завжди можна однозначно зрозуміти, що про це думають наші політики, бо політики в нас різні і оцінюють ситуацію вони часто теж по-різному. Але, загальна впевненість США у результативності українського контрнаступу – безперечна.

Завжди скрізь, я скажу так, є контрриторика. Вона в нас така, мовляв, зараз усе сповільниться; вибух, який стався на Каховській ГЕС, суттєво збив можливості для більш ефективного просування ЗСУ вперед; Росія зараз просто закидатиме ті місцевості своїми солдатами; жертв в українській армії є набагато більше, аніж Україна про це каже; і таке інше.

Втім, така контрриторика, скажу прямо, набагато менше викликає уваги в американців, аніж риторика. Контрриторика підживлює хіба що тих людей, хто виступав і продовжує виступати за якнайшвидші перемовини з Кремлем на будь-яких умовах й за те, щоб США менше коштів виділяли Україні на її підтримку у цій війні. Але, таких людей – меншість. Вони є, але їх реально небагато.

Ось такі у США є дві позиції. З того, що я чую і розумію від американських політиків, вони мають надію на те, що Україна сильно проб’ється й здійснить дуже серйозний удар по російських позиціях. В нас на це очікують.

Я думаю, що якщо саме так відбудеться, то тоді ще більше в світі підтримуватимуть переможця. Особливо тоді, коли переможець має рацію. Переможець має рацію завжди, а правильний переможець – двічі переконливіший! І я впевнений, що це може сприяти ще більш позитивним рухам у плані отримання Україною і ресурсів, і зброї. Як від Європи, так і від США.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті