Вверх

Північна Корея – серйозна проблема для стабільності світу

Валерій Клочок
11 Січ 2024

США неспроста першими підтвердили застосування росією проти України балістичних ракет з Північної Кореї. Це сталося ще до того, як подібні заяви зробив офіційний Київ. Як на мене, то КНДР стала проблемою, яку США не будуть відкладати у довгий ящик і, зрештою, займуться її вирішенням.

Не випадково наприкінці 2023 року почалися активні дискусії щодо мілітаризації Японії. Була озвучена ідея про відкриття в Японії офісу НАТО, проти якої свого часу виступив Еммануель Макрон. Наразі японці сказали, що не граються ні в які війні, а тому ідея з офісом Альянсу поки що поставлена на паузу. Разом з тим, Японія ухвалила рішення про передачу США виготовлених за американською ліцензією ракет для систем Patriot, сподіваючись, що таким чином Штати гарантують Японії безпеку в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Постачання північно-корейських ракет російській армії, безпекові рішення Японії, саміти, покликані оцінити загрози з боку КНДР і Китаю, постійні ядерні погрози свідчать про те, що Північна Корея стає все відчутнішим фактором дестабілізації світової політики. Загострення ситуації свідомо провокує Кім Чен Ин.

Загроза стабільності всьому світу з боку Північної Кореї наростає. Тому цілком ймовірно, що ця загроза може стати ще одним пунктом у списку проблем Джо Байдена, яка потребує вирішення. Навряд чи американці будуть відтягувати з вирішенням цієї проблеми.

Постає логічне запитання: яким же чином вирішити проблему КНДР? Якщо Китай, який останні місяці потерпає від економічної рецесії, боїться зовнішніх санкцій, то Північна Корея, яка привчила своє населення десятиліттями виживати на межі бідності, не надто чутлива до економічного тиску. Як варіант, залишається Корейська війна 2.0.

Коли заходить мова про новий конфлікт на Корейському півострові, багато хто згадує війну 1950-х років. Однак тоді КНДР не програла через вагому підтримку Радянського союзу і Китаю, який прислав близько двох мільйонів добровольців.

Тепер росія зайнята війною в Україні. У Пекіна вистачає внутрішніх проблем, спричинених фактичним падінням ВВП. Тож є величезні сумніви, що хтось з них втягнеться в історію з Північною Кореєю. Без зовнішньої підтримки у КНДР немає шансів бути успішними у військових операціях. Тому не здивуюсь, якщо нездорові амбіції Кім Чен Ина, підігріті війною рф проти України, зрештою будуть зупинені воєнним шляхом.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті