Вверх

Підсумкова декларація НАТО містить сигнали про діалог з росією

Ігор Рейтерович
16 Лип 2024

Українські та західні аналітики часто намагаються з’ясувати великий стратегічний задум володимира путіна, зокрема, коли він називає умови переговорів. Насправді у його заявах немає великих стратегічних задумів. Путін – тактик, який часто приймає рішення ситуативно. Історія з його ультиматумами насправді банальна. Він максимально підвищив планку, щоби отримати те, що потенційно може відповідати російським інтересам і що потім можна буде продати внутрішнім споживачам.

Західні партнери України розуміють правила гри, за якими грає путін. У певній мірі, вони вже й самі почати у них грати. Не даремно у підсумковій декларації Вашингтонського саміту НАТО з’явилося формулювання, що члени Альянсу ніколи не визнають за росією анексовані українські території. Це відповідь на ультиматуми путіна та запрошення до переговорів. Мовляв, давайте вести діалог, але на більш адекватних позиціях.

До речі, і представники адміністрації Байдена публічно, і представники команди Трампа через інсайди в медіа заявляють, що Захід ніколи не визнає факту анексії та окупації росією українських територій. При цьому вони визнають, що росія зможе здійснювати на частині захоплених територій так званий ефективний контроль. Тобто окуповані території будуть визнаватися всім цивілізованим світом українськими, але фактичний контроль над ними буде здійснювати росія.

Відкритим залишається питання, де має проходити водорозділ між територіями, які буде контролювати Україна і росія. Очевидно, що це не будуть чотири області, як хоче путін. Зараз ключове питання, хто вийде та публічно заявить, де має проходити так звана «золота середина». До слова, термін «золота середина» не обов’язково вживається у позитивному контексті. Стародавні римляни вживали цей термін, коли мова йшла про досягнення не надто позитивного для кожної із сторін компромісу.

Наразі НАТО і ЄС не готові говорити про те, де має проходити такий водорозділ між територіями. Верховний представник ЄС у закордонних справах та політиці безпеки Жозеп Боррель нещодавно сказав, що для Євросоюзу єдиним планом завершення російсько-української війни залишається план Володимира Зеленського з 10 пунктів, в якому згадується вихід на кордони 1991 року. Іншого плану він наразі не озвучував.

Водночас, український президент говорив, що частину територій Україна готова повертати політико-дипломатичними заходами. Іншими словами, через переговори за участю посередників у форматі, який, ймовірно, чимось може нагадувати «мінські переговори», коли ніхто не визнав окуповані території російськими, але всі погоджувалися з тим, що фактично вони контролюються росією.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті