Перспективи великої війни на Корейському півострові відсутні
Нещодавно глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що для захисту Південної Кореї США готові навіть використати ядерну зброю. Чи означає заява Остіна, що існує реальний ризик великої війни на Корейському півострові? Переконаний, що ні. Війна у Східній Азії зараз не вигідна ні США, ні Китаю.
«Ядерні погрози» глави Пентагону – не більше, ніж превентивний крок та попередження, щоби ні в кого не виникла ідея відкрити другий фронт на Корейському півострові. Насправді ніхто не буде застосовувати ядерну зброю, оскільки відповідний крок покладе край всім домовленостям та може посіяти хаос у світовому масштабі.
США не вигідна війна на Корейському півострові з доволі очевидних причин. Якщо на півострові спалахнуть бойові дії, Вашингтону доведеться перекидати додаткові війська для посилення американського контингенту у Південній Кореї. Штатам доведеться брати безпосередню участь у війні. Будуть гинути американські солдати, що може похитнути й без того не надто стійну політичну систему у Вашингтоні. «Відкупитись» фінансовою допомогою та передачею зброї, як у випадку з Україною, у Штатів не вийде, а тому Білий дім буде робити все можливе, щоб уникнути війни.
З другого боку, у війні на Корейському півострові не зацікавлений Китай. Пекіну не потрібні руйнівні бойові дії в регіоні, де у нього чимало економічних інтересів. Китай не готовий похоронити себе під тягарем війни, яка, очевидно, буде не короткою і переможною, а затяжною і дуже виснажливою. У Китаю немає ще одного такого ж економічно сильного Китаю, який міг би допомагати з веденням бойових дій.
Позаяк і США, і Китай не готові переходити межу, ймовірність великої війни на Корейському півострові в найближчі 10 років видається дуже низькою.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає