Перспективи для України після перемоги Трампа
Відношення в Україні до Джозефа Байдена змінювалося в залежності від розвитку подій на фронті. У 2022 році Байден зібрав коаліцію західних країн та передав Україні багато зброї. Звільнення Харківщини і Херсонщини показали ефективність американської зброї.
Однак війна затягнулася. І під кінець 2024 року багато хто в Україні почав вважати, що перемога Камали Гарріс та продовження нею курсу Байдена може нашкодити нашій країні. Тож перемога Дональда Трампа почала сприйматись, як нові можливості. Щоправда, наразі неочевидно, які це можливості – зі знаком «плюс» чи «мінус».
Щоб зрозуміти, якими можуть бути переговорні позиції Трампа, давайте звернемося до відомої публікації американського генерала у відставці Кіта Келлога. Келлог працював в Білому домі, коли президентом був Трамп. Хоч генерал не представляє команду Трампа, але він вважається наближеним до неї та може озвучувати наративи, близькі команді новообраного президента. Отже, яку стратегію щодо України пропонує Келлог?
Перше. Генерал вважає, що США мають розпочати політику встановлення режиму припинення війни та початку мирних переговорів. Згідно з його стратегією, Штати повинні надалі озброювати Україну для стримування росії від наступу під час або після підписання мирної угоди. Разом з тим, США мають озброювати Україну лише в тому випадку, якщо Київ погодиться розпочати переговори.
Друге. Стратегія Келлога передбачає, як спосіб заохочення рф до переговорів, необхідність відкласти на тривалий період питання членства України у НАТО в обмін на всеосяжну мирну угоду з гарантіями безпеки.
Третє. Генерал не пропонує Україні відмовитися від окупованих територій. Втім, на його думку, повертати захопленні території Київ має дипломатичним шляхом впродовж тривалого періоду. Можливо, після смерті путіна.
Четверте. Стратегія Келлога пропонує використовувати часткове зняття санкцій з росії, щоб спонукати кремль до мирних переговорів. Натомість Захід має встановити податок на імпорт російських енергоресурсів, який буде спрямований на відбудову України.
Звісно, пропозиції генерала – це ще не стратегія Трампа щодо України. Однак окремі її пункти вже зараз озвучуються, як можливі елементи плану нової американської влади щодо завершення війни в Україні.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає