Вверх

Перемога Трампа створить багато проблем

Руслан Осипенко
30 Січ 2024

У випадку перемоги Дональда Трампа на виборах президента США проблеми виникнуть як у Європи, так і в України. До цього потрібно готуватись вже зараз.

Перш за все, відзначу, що вірогідність перемоги Трампа дуже висока. Він поставив на перемогу все, що міг. У нього дуже простий вибір – або сісти в тюрму, або сісти у президентське крісло. І зараз ми бачимо, як республіканці, які сумнівалися, чи підтримувати їм колишнього президента, почали підтримувати його, оскільки він тягне їх і всю Республіканську партію до влади.

Чому перемога Трампа несе в собі ризики? Він ображений на всіх, хто у 2020 році завадив йому вдруге обратися президентом. Трамп буде розбиратися зі своїми «кривдниками». А такими він вважає і демократів, і Україну, і системну еліту, яка знаходиться у вертикалі влади.

З приходом у Білий дім Трамп може змінити зовнішню політику на ізоляціоністську. І тоді ми не побачимо ні єдності НАТО, ні виділення коштів на різні міжнародні програми. При цьому пропозицію Трампа завернути всі ресурси всередину Штатів підтримають середньостатистичні американці, які не мислять геополітичними категоріями.

Саме тому Україні слід використати 2024 рік як вікно можливостей, яке закривається. Не дарма демократи кажуть, що Києву потрібно дати все необхідне до початку 2025 року. Власне, через це Україні зараз передають технології та запускаються спільні підприємства ВПК. Незалежно від того, як буде складатися ситуація, Україні потрібно готуватися до геополітичних викликів, які можуть виникнути з приходом Трампа.

Якщо ж говорити про фінансування України у середньостроковій перспективі, то тут не варто перебільшувати загрози. Попри дискусії у ЄС і США, допомога буде і з Європи, і зі Штатів. І не так важливо, в який спосіб до нас надійде ця допомога – через бюджети чи бізнесові фонди. Разом з тим, важливо мати на увазі, що у західних союзників немає чіткого сценарію перемоги над росією. А тому Україна має розширювати свій горизонт планування.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті