Останнє слово за Трампом
У питаннях мирного процесу та плану завершення війни останнє слово буде за Дональдом Трампом. Остаточний план США щодо закінчення війни озвучить особисто Трамп. Це випливає із його бажання бути ключовою фігурою переговорного процесу та отримати лаври миротворця.
У цьому контексті варто звернути увагу на показовий епізод. Нещодавно західні медіа з посиланням на спецпредставника США Кіта Келлога оприлюднили нібито план Дональда Трампа, презентація якого начебто планувалася на лютневій безпековій конференції у Мюнхені. Буквально на наступний день після появи відповідної публікації Келлог спростував, що це план президента США. При цьому спецпредставник заявив, що план Трампа може озвучити лише сам Трамп.
Окрім бажання Трампа бути головним миротворцем, дані обставини, вочевидь, свідчать ще й про те, що у його команді насправді немає єдності у питанні закінчення російсько-української війни. З одного боку, ми бачимо групу традиційних республіканців та професіоналів у сфері безпеки, які є прихильниками тиску на росію. До цієї групи можна зарахувати радника Білого дому з національної безпеки Майка Волтца, державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставника Кіта Келлога. А з другого боку, є група конформістів на чолі з віце-президентом США Джей Ді Венсом.
Що стосується остаточного мирного плану Трампа, то, швидше за все, його наразі не існує. Набір ідей Білого дому зрозумілий: припинення вогню по лінії фронту, деякі поступки росії, гарантії безпеки для України, які ще не узгоджені. Однак остаточна версія плану не написана і не погоджена. Зараз американці проводять активний зондаж пропозицій спільно з українцями та європейцями. Саме для цього посадовці Білого дому відправляються на Мюнхенську безпекову конференцію. До слова, показовим буде виступ в Мюнхені Джей Ді Венса. З його виступу можна буде робити більш чіткі висновки про мирні ініціативи США.
Варто також звернути увагу на дати. Зустрічі американців з європейцями і українцями відбудуться у Мюнхені 14-16 лютого. До Києва Кіт Келлог має приїхати 20 лютого. Виникає питання, де він буде 17-18 лютого. У ці дні в Келлога можуть відбутися контакти з російськими посадовцями, які «випадково» прилетять в аеропорт Відня чи Будапешта. Тож, як бачимо, Штати починають офіційно-публічні переговори з Україною, а з росіянами – поки що в закритому режимі.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає