ОСТАННІЙ ЗБІР «ПУТІНФЕШТЕЄРІВ»
The Washington Post з посиланням на таємні російські документи, які отримала європейська розвідка, пише про спробу кремля об’єднати крайні ліві та праві партії Німеччини у коаліцію з метою скорочення підтримки України. Працюють над цим росіяни ще з минулого літа: часу, сил та ресурсів не шкодують, зокрема задіяли політтехнологів (все одно без роботи сидять, бо яка на росії політика), журналістів та чиновників. І, звичайно, активно розганяють тему зменшення допомоги Україні у соціальних мережах, сподіваючись змінити настрої німецького суспільства в цілому та політикуму зокрема.
Генерал Мороз не впорався
В принципі, було зрозуміло, що рано чи пізно росія спробує мобілізувати всіх «путінфештеєрів» («тих, хто розуміє путіна» та готовий з ним домовлятися) на останній бій. Саме останній, бо всі сподівання на холодну зиму, замерзаючу Європу, соціальні катаклізми і тому подібні очікування виявилися марними. Більше того, ЄС взагалі закінчив опалювальний сезон з рекордними залишками газу у сховищах, а також налагодив альтернативні поставки, які не просто перекривають російські енергоресурси, а роблять це з величезним запасом. Тож росіянам доводиться вишукувати інші приводи, аби спробувати розхитати ситуацію зсередини. І крайні праві та крайні ліві рухи, в принципі, логічний вибір для кремля – особливо враховуючи попередню історію взаємовідносин з ними, вкрай вдалу для росії. Однак є нюанс. Один – проте дуже вагомий.
Неонацисти в шоці
Справа у тому, що дії росії шокували навіть ті партії та рухи, які в Європі традиційно відносили до неонацистських. Зокрема, мова йде про «Альтернативу для Німеччини». При всій своїй «любові» (у тому числі фінансової) до росії, публічно агресію вона засудила. І зосередилася в основному на скептичних зауваженнях щодо перспектив інтеграції України в ЄС. Подібна історія – й з іншими політичними партіями та рухами, які раніше займали відверто проросійську позицію. Вони практично зникли з публічного простору, що пов’язано з однією простою причиною – переважна більшість громадян однозначно виступають проти росії та підтримують Україну. Тож ніяких електоральних дивідендів у цій ситуації отримати не вийде. А от відверто проросійська позиція, навпаки, може відштовхнути залишки електорату та поховати будь-які політичні перспективи.
Тим більше, росія, як завжди, повидить себе максимально тупо – наприклад, російські політтехнологи підготували маніфест, який передбачає трансформацію «Альтернативи для Німеччини» у партію «німецької єдності», яка повинна була оголосити санкції проти росії такими, що суперечать інтересам Німеччини. Зайве говорити, що це – пряме втручання у справи суверенної країни. Причому «зі сторони» партії, відносно якої суд дозволив німецьким спецслужбам здійснювати «особливий нагляд», адже є обґрунтовані підозри, що вона може займатися «екстремістською діяльністю». А росіяни, власне, ці підозри суттєво посили. Як кажуть – з такими друзями і вороги не потрібні.
Тож як би росія не напружувалася, організувати «останній» бій в Європі, зокрема в Німеччині, руками самих же європейців у неї не вийде. Потенційні симпатики більш-менш серйозного рівня воліють просто перечекати і особливо не коментувати перипетії російсько-української війни.
Тим більше, німецькі органи безпеки не сидять склавши руки. Вони вже давно дійшли висновку, що представники росії можуть використати, наприклад, свій дипломатичний імунітет для вербування інформаторів з метою саботажу чи поширення дезінформації. Тож якраз на днях більше тридцяти російських «дипломатів» були вислані з країни. За «дивним» збігом обставин – паралельно з появою матеріалу The Washington Post.
Єдине, що залишається на сьогодні росії – за допомогою відвертих маргіналів час від часу організовувати нечисленні акції протесту, на які ніхто й уваги особливої не буде звертати. Однак якщо гроші на них з російського бюджету виділяють – то чому ні? Це ж не на фронті вмирати «за родину, царя и отечество».
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає