Олександр Мусієнко. Опозиція в Україні експлуатує інформацію, що не всіх на Заході влаштовує Зеленський
Західна преса продовжує писати про вибори в Україні. В одній зі своїх публікацій The Economist, посилаючись на закриті опитування, згадує, що рівень довіри в українському суспільстві до Валерія Залужного складає 70%, тоді як до Володимира Зеленського – лише 32%.
Звісно, медіа не забувають вказати, що 80% українців проти виборів під час війни, що вибори не так-то й просто провести. Разом з тим, в їхніх статтях завжди є «але», яке наштовхує читача на висновок, що вибори можливі і потрібні.
Регулярні згадки у західних ЗМІ про вибори свідчать про те, що не всіх на Заході влаштовує Володимир Зеленський на посаді чинного президента України. Причини можуть бути різними. Когось, можливо, не влаштовує безкомпромісність Зеленського, яку він не приховує і постійно публічно артикулює. У когось, ймовірно, може бути інша мотивація.
Відповідна інформаційна повістка, яку формує західна преса, негативно відображається на внутрішньополітичній ситуації в Україні. Скажімо, Петро Порошенко чи хтось з його команди може підсовувати Залужному теми, що, слухай, можуть бути вибори, а тобі, як пише The Economist, довіряють 70% громадян – значить є шанси обратися президентом.
З другого боку, Зеленському можуть доносити чутки, що, мовляв, табір опонентів заручився підтримкою Заходу і вже готується до виборів.
Паралельно в інформаційному просторі все частіше можна прочитати щось на кшталт «військові прийдуть, порядок наведуть». Подібні повідомлення я сприймаю, як ледь не підштовхування до військового перевороту. Навіщо це робити, для чого провокувати і підігрівати напругу у суспільстві?
До слова, вибори, ймовірно, не найгірший вихід з ситуації. Можливо, вони допомогли б прибрати наростаючі непорозуміння між Україною і Заходом, владою і опозицією, Офісом президента і Генеральним штабом. Однак вибори технічно неможливо провести, коли країна у стані війни.
На мою думку, в історії з виборами потрібно поставити крапку. Всім сторонам необхідно сісти за стіл і домовитися. Подальше розкачування цієї теми може мати дуже негативні наслідки для всіх нас. Росія чекає, коли Україна потрапить у зону турбулентності. У Кремлі сподіваються, що в Києві зміниться керівництво, яке не зможе втримати владу. Зрештою, внутрішня дестабілізація – це шлях до громадянської війни.
Опозиція повинна бодай тимчасово відмовитися від своїх амбіцій, не піднімати ставки і припинили політичні маніпуляції. Інакше закінчення цієї історії може бути сумним.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає