НАТО вижило себе як структура, яка здатна оперативно реагувати на загрози
НАТО вижило себе. Його організаційна структура не здатна оперативно реагувати на очевидні виклики. Кожне зволікання Альянсу може мати катастрофічні наслідки, зокрема для Польщі чи країн Балтії.
Не даремно ще до повномасштабного вторгнення рф в Україну Еммануель Макрон пропонував для обговорення ідею про створення єдиної європейської армії. Розуміючи абсолютно очевидну кризу в Альянсі, Макрон намагається висувати ініціативи, які б передбачали створення об’єднань, альтернативних існуючому безпековому блоку.
Цілком ймовірно, що сьогодні в кабінетах європейських лідерів обговорюється ідея про створення нового військово-політичного союзу на базі структур Альянсу. Судячи із нещодавніх заяв очільників НАТО про те, що блок не підтримує створення паралельних військових структур, НАТО проти такої ініціативи. Водночас Макрон, вочевидь, не проти, позаяк залишається прихильником відправлення до України іноземних військ, попри спротив абсолютної більшості членів Альянсу.
Новий оборонний союз в Європі, куди обов’язково ввійде Україна, може стати альтернативою нашим безперспективним спробам потрапити до Альянсу. Як ми вже знаємо, на липневому саміті у Вашингтоні, присвяченому 75-річчю створення Альянсу, Україна знову не отримає запрошення до НАТО.
Звісно, поки що зарано оцінювати перспективи створення нового оборонного блоку під час війни в Україні. Втім, ситуація очевидно перезріла. Тому або буде змінена стратегія оборони Європи, або Європі серйозно «прилетить». Не випадково Польща готується до російської агресії, не надто покладаючись на НАТО.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає