Вверх

Нарощування торгівлі між Китаєм і ЄС вигідне Україні

Олександр Мусієнко
25 Кві 2024

Китай зближається з Європою. Ми це бачимо по численних візитах європейських делегацій до Пекіну та планах Сі Цзіньпіна відвідати у травні європейський континент. Чого очікувати Україні від співпраці Китаю і Європи?

Переконаний, що Китай не повинен палити мости з Європою. Не варто штовхати Пекін в бік рф, що у певній мірі роблять США. Насправді Україна може отримувати вигоду від співпраці китайців і європейців.

За рахунок торгівлі з Китаєм європейські країни отримують значні доходи. Нарощування торгівлі між Китаєм і Євросоюзом – це, зокрема, більше коштів на допомогу Україні. Не варто забувати, що в умовах війни з рф Україна дуже сильно залежить від економічного потенціалу ЄС.

Завдяки отриманим від торгівлі з Китаєм фінансам європейські країни матимуть більше можливостей інвестувати кошти в оборонну індустрію та виробляти додаткове озброєння для України, а також підтримувати наш дефіцитний бюджет. Тому не потрібно надто скептично ставитися до зближення Китаю з Європою.

Не зовсім вірно оцінювати Китай, як стратегічного партнера рф. З одного боку, Пекін справді робить багато заяв на підтримку росії. Але з другого боку, ми бачимо практичні кроки. А вони наступні: Китай зменшує експорт до рф, чим послаблює її можливості, і натомість посилює діалог з Європою.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті