Вверх

Міжнародна спільнота не зменшить підтримку України

Руслан Осипенко
4 Січ 2024

Наприкінці 2023 року в України виникли проблеми з допомогою західних союзників. Втім, на мою думку, передчасно робити песимістичні прогнози щодо подальшої підтримки Заходу. Переконаний, що на 2024 рік Україна отримає гроші щонайменше від європейців.

Тривалий час європейці думали, про що і на якому етапі вони будуть домовлятися з Путіним, після того як російська армія ослабне на полі бою і він змушений буде сісти за стіл переговорів з Україною.

Однак на сьогодні можна констатувати: європейці усвідомили, що Путін не зупиниться на Україні. Країни ЄС розуміють, що їхній союз не реформований і вони не готові до війни з РФ.       

Українська армія зараз виграє час для Європи, яка нарешті включилася у підготовку до великої війни. Європейці зрозуміли, що війна з Росією можлива. Це, зокрема, випливає з заяв лідерів ЄС.

У листопаді відбулася велика нарада міністрів закордонних справ та експертного співтовариства, яку ініціювало МЗС Німеччини. На ній були погоджені три ключові пункти: 1) необхідність розширення ЄС; 2) важливість зміни правил всередині ЄС, зокрема, які стосуються зайвої бюрократію у процесах ухвалення рішень; 3) запуск ВПК європейських країн, щоби підготуватися до великої війни.

У Європі тепер є розуміння, що Україна для Росії – проміжний етап, за яким можуть бути Молдова, країни Балтії, Польща, Румунія. Амбіції РФ розширити свою сферу впливу у Європі та вимоги Володимира Путіна, щоби НАТО перемістило свою інфраструктуру за лінію 1997 року, які ним були озвучені у грудні 2021 року, сприймаються лідерами ЄС як реальні виклики.

Саме тому європейські країни задумалися над реформуванням своїх армій та почали підписувати двосторонні військово-політичні договори зі США. Зокрема, це зробили Фінляндія і Данія. Тож не треба хвилюватися, чи продовжить ЄС фінансування України. Гроші точно будуть.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті