Вверх

Китай натякає, що Україні доведеться поступитись територіями

Ігор Чаленко
31 Лип 2024

Візит очільника МЗС Дмитра Кулеби до Китаю потребує детального аналізу, щоби дати йому фахову оцінку. Варто відзначити, що за результатами візиту ні в заяві МЗС України, ні в заяві МЗС КНР не було формулювань, що Китай підтримує територіальну цілісність України.

У зовнішньополітичних питаннях Китай дотримується дуже розмитої риторики. Зокрема, Пекін завжди заявляє, що підтримує територіальну цілісність всіх держав. Але коли мова йде про Україну та росію, Китай не уточнює, територіальну цілісність якої саме країни він підтримує. Озвучена у такій версії заява залишає Пекіну поле для маневрів, оскільки, згідно з російською конституцією, до складу рф включені п’ять українських регіонів. Тобто, коли Китай говорить про територіальну цілісність всіх держав, він може мати на увазі й визнання російськими окупованих територій.

Після зустрічі з китайським колегою Ван Ї Кулеба наголосив, що КНР підтримує територіальну цілісність саме України. Про визнання територіальної цілісності України Китаєм також наголошував Володимир Зеленський. Думаю, офіційний Київ не випадково на цьому акцентував увагу. Ймовірно, під час поїздки Кулеби до Китаю були розмови про те, що Україні, можливо, доведеться відмовитись від частини своїх територій. Хоча, звісно, точками дотику під час розмов Кулеби та Ван Ї було не питання територіальної цілісності України, а питання гуманітарного блоку та ядерної і продовольчої безпеки.

Зауважу, що Пекін подає китайсько-бразильський мирний план завершення війни в Україні не як позицію двох країн, а як позицію всього Глобального півдня. Таким чином, Китай фактично тягне на себе ковдру за весь новий геополітичний регіон.

Загалом же, візит Кулеби до Піднебесної говорить про те, що зараз між різними державами відбуваються комунікації щодо напрацювання шляхів завершення війни в Україні. Не випадково нещодавно президент Чехії Петр Павел прямо заявив, що без Китаю і росії майбутні перемовини не мають сенсу.

Наразі в різних міжнародних колах ведуться дискусії, яким має бути компромісний сценарій завершення війни. Зокрема, піднімаються питання контролю над окупованими територіями та чи повинна Україна стати членом ЄС і НАТО. Результатом таких дискусій є човникова дипломатія на різних рівнях, яку ми зараз спостерігаємо. Тож не здивуюся, якщо ще цього року відбудеться зустріч Володимира Зеленського та Сі Цзіньпіна, яка буде сигналом про можливий початок мирних переговорів щодо завершення повномасштабної війни в Україні.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті