Вверх

 КНР продає Заходу свою можливість впливати на росію

Дмитро Левусь
28 Тра 2024

Останнім часом Китай все активніше продає Заходу свою нібито суперможливість впливати на росію. Однак є питання, чи справді Пекін спроможний вказувати рф, що робити.

У КНР, безперечно, є можливості впливати на росію – перше за все, за рахунок великої частки у російському імпорті. Щоправда, тут є сумніви, чи може бути китайський вплив на москву більшим за колективний тиск країн-учасниць майбутнього мирного саміту у Швейцарії.

Звісно, росія є молодшим партнером, клієнтом і субпідрядником КНР. Однак Пекін прекрасно усвідомлює, що існують червоні лінії, за якими тиск на москву неефективний. Хто би що не думав про слабкості кремля, але рф – це велика ядерна держава, з чим змушений рахуватись навіть Китай.

Саме у питанні ядерної безпеки володимир путін наочно продемонстрував, що вплив Китаю на росію обмежений. Незадовго після зустрічі Сі Цзіньпіна з путіним, на якій обговорювалося нерозповсюдження ядерної зброї, росія розпочала процес розміщення ядерної зброї у Білорусі. У відповідь КНР фактично ніяк не відреагувала.

Це була яскрава демонстрація червоної лінії, за якою у КНР немає впливу на росію. Натомість Китай й надалі продовжує продавати себе західним країнам як державу, яка нібито має необмежений вплив на рф.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті