Вверх

КНДР втюхує росії неліквідне озброєння

Віталій Кулик
27 Чер 2024

Нещодавній візит володимира путіна до Північної Кореї у певній мірі був погоджений з Китаєм. Пекін має серйозні важелі впливу на Пхеньян, а тому будь-які зовнішньополітичні кроки Кім Чен Ин змушений узгоджувати або принаймні інформувати про них Сі Цзіньпіна.

До КНДР з Китаю надходить продовольство, майже вся валютна виручка, паливо по трубопроводах, 96% зовнішньоекономічних корейських трансакцій відбуваються через китайські компанії. Цього більше ніж достатньо, щоби тримати Північну Корею під контролем. Водночас Китай залишає КНДР люфт для фрондування. У рамках цього люфту зараз формуються російсько-корейські відносини, які мають певні ознаки незалежності від позицій Китаю.

Кім Чен Ин намагається втюхати путіну все своє неліквідне озброєння і політичну лояльність в обмін на військові технології та послаблення санкцій.   

Як відомо, в 1980-х роках у КНДР був достатньо потужний ВПК з виробництва боєприпасів та модернізації стрілецької зброї. Північна Корея була лідером за поставками озброєння під час ірано-іракської війни, а також продавала зброю африканським країнам, в яких йшли війни. У середині 1980-х років цю лавочку Пхеньяну прикрили, але виробництво озброєння продовжувалося до 1990-х. Згодом масштаби виробництва озброєння в КНДР пішли на спад, а виготовлені снаряди відправилися на склади. Тепер у корейської влади з’явилася можливість продати росії своє неліквідне озброєння, яке десятиліттями лежить на складах.

Що натомість отримує від рф Північна Корея? Це ракетні технології для міжконтинентальних балістичних ракет, вдало запущений на орбіту супутник, РЕБи, важку військову техніку та новітні системи залпового вогню.

Крім того, путін руйнує механізми контролю за виконанням санкційних обмежень, запроваджених проти КНДР. У росії немає повноважень скасувати санкції, оскільки це може зробити лише Радбез ООН. Натомість у квітні путін не продовжив роботу експертних груп, які контролюють виконання цих санкцій.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті