Вверх

Хто дасть гарантії безпеки Україні

Олександр Антонюк
16 Кві 2024

Останнім часом від різних держав все частіше звучать пропозиції, що Україна повинна сісти за стіл переговорів і розпочати діалог про припинення війни.

У будь-якій війні є щонайменше дві сторони. З ким Україна має розпочинати переговори? Очевидно, що з росією. Однак проблема в тому, що росія не хоче розмовляти з Україною. Щоби сідати з Україною за стіл переговорів, її потрібно визнати суб’єктом. З огляду на російську пропаганду, російські наративи та екзистенційність російсько-української війни,  рф не вважає Україну суб’єктом. І це при тому, що рф зазнала достатньо серйозних втрат від ЗСУ та, здавалось би, пора вже зупинитися.

Віднедавна серйозно активізувалися Китай і Туреччина. Вони пропонують свої плани закінчення війни в Україні. Не вникаючи в деталі, суть їхніх пропозицій фактично зводиться до замороження війни, що, вочевидь, не може влаштовувати офіційний Київ.

Якою ж має бути позиція України, коли їй пропонують той чи інший сценарій закінчення війни? Українська влада має сказати всім ініціаторам мирних переговорів: якщо ви готові стати нашими гарантами миру, ваші гарантії не повинні обмежуватися одними словами. Україна повинна чітко запитувати у них, що вони готові зробити, щоби гарантувати, що рф не піде далі та буде дотримуватися погоджених домовленостей.

Вважаю, що кожен ініціатор мирних угод разом зі своїми пропозиціями має називати чисельність військового контингенту, який він готовий відправити як миротворців на кордони з рф і Білоруссю або на лінію зіткнення. Лише такі гарантії безпеки будуть дієвими. Коли такі контингенти будуть розміщені на лінії фронту, можна буде говорити про припинення вогню та початок процесу закінчення війни.

Водночас хочу відзначити, що йдеться не про замороження конфлікту, а лише про те, як перейти з військової фази високої інтенсивності до холодної дипломатичної фази. Така фаза ще не означатиме закінчення війни, позаяк жодних договорів Україна не буде підписувати з рф. Це лише дозволить розпочати переговорний процес.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті