Франція лобіює інтереси Китаю в Європі
Попри непрості відносини Заходу з Китаєм, у Пекіні ніхто не збирається йти з економічною війною проти Європи. Навіть навпаки. Зараз ми спостерігаємо посилення взаємної залежності Китаю і Європи завдяки нарощуванню потужних промислових зв’язків.
Нещодавно німецький канцлер Олаф Шольц разом з делегацією урядовців і бізнесменів відвідав Пекін для обговорення питання відновлення економічної співпраці. Незабаром Пекін відвідає прем’єр Італії Джорджа Мелоні. У травні лідер Китаю Сі Цзіньпін планує здійснити візит до Європи, де відвідає Францію, Угорщину і Сербію.
Франція наразі очолює європейський рух на зближення з Китаєм, хоча не всі в Європі погоджуються з обраним нею вектором. Сьогодні вибудовується потужний економічний союз між Китаєм і Європою, на формування якого США ніяк не можуть вплинути.
Чому посилення економічних зв’язків між європейськими країнами і Китаєм може мати негативні наслідки? Всі ми добре пам’ятаємо історію взаємин між Європою і росією. Європа до сьогоднішнього дня залишається енергетично залежною від росії та продовжує активно торгувати з нею всіма видами товарів. Навіть в умовах російсько-української війни торгові обороти між Європою і росією залишаються дуже високими. Через взаємну залежність Європа не здатна зменшити агресивний вплив рф на Україну.
З огляду на власну безпеку Європі варто з великою обережністю нарощувати економічні зв’язки з Китаєм, щоби не повторилася ситуація як з росією. Збільшення взаємозалежності між Європою та Китаєм відкриє перед Пекіном нові можливості впливати на геополітичну карту світу.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає