Вверх

Дипломатія інтересів має стати пріоритетом для України

Тарас Семенюк
30 Січ 2024

У відношенні до України світ вже давно перейшов у дипломатію інтересів, тоді як ми здебільшого продовжуємо жити в дипломатії справедливості. Ми продовжуємо вважати, що триває війна, а значить всі мають й надалі допомагати нам. Світ вже не мислить такими категоріями.

Як тільки Україна перейде в парадигму мислення дипломатії інтересів, нас не буде хвилювати, хто прийде до влади у США чи якійсь іншій країні. Ми будемо розуміти реальність, якою вона є насправді, а не придумуватимемо очікування, які можуть не здійснитися.

Перехід до дипломатії інтересів важливий у контексті світових подій, зокрема майбутніх виборів у США. Навряд чи Трампа варто розглядати як союзника путіна. Путін бачить у ньому не союзника, а елемент хаосу, який може підірвати США зсередини. Путіну потрібен хаос у Штатах та навіть громадянська війна, яка може вибухнути, якщо Трампа не допустять до участі у виборах. Соціологія показує, що 30% республіканців готові у радикальній формі протестувати проти американської судової системи, якщо вона заблокує участь Трампа у виборчій кампанії. У такому випадку фактор сили стане основним і США ризикують втратити позицію лідера у питанні верховенства права.

Зміна влади у США означатиме, що наша дипломатія справедливості у відносинах з Вашингтоном більше не працюватиме. Байден, звісно, продовжує жити у глобальному контексті оцінки ситуації у світі. Однак ми бачимо, що спроби Саллівана і Блінкена пояснити позицію США не сприймаються всім світом, зокрема Глобальним півднем, який не дотримується прав людини і не готовий розділяти цінності США.  

Реалії вимагають від України ставати більш зрілими та переходити до дипломатії інтересів. У цьому контексті варто відмітити нещодавній візит до Ужгорода опонента України, словацького прем’єр-міністра Роберта Фіцо. За підсумками зустрічі Фіцо і Шмигаля Україна гарантувала Словаччині прокачку російського газу через свою газотранспортну систему. Натомість Словаччина заявила, що не буде блокувати фінансову допомогу і стремління України до НАТО, а також підтримала Формулу миру. Ось це і є яскравий приклад прагматичної дипломатії інтересів, яка принесла практичний результат.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті