Вверх

Для виходу на кордони 1991 року потрібні ресурси

Олександр Мусієнко
4 Січ 2024

Гортаючи соцмережі, складається враження, що кругом суцільна поразка. Однак такі настрої насправді не превалюють у суспільстві. Як показують соцопитування, близько 70% українців вважають, що 2024-й рік буде кращим за минулий.

Що стосується засилля повідомлень, що ми нібито програємо війну, я б звернув увагу на прес-конференцію Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Він сказав дуже важливу річ, що громадянам не потрібно концентруватися на боях локального значення, розповідаючи про них, як про велику перемогу РФ і велику поразку України. Насправді відстань, яку росіяни, скажімо, пройшли у районі Мар’їнки з березня по грудень склала лише три кілометри.

Також не можна оцінювати як провальний літній контрнаступ України. У нас велика сухопутна війна. Ми маємо відштовхуватися від німецької класичної військової думки, що потрібно знищувати ресурси ворога і позбавляти його боєздатності. З цієї точки зору, контрнаступ не був провальною кампанією.  

До того ж, завдяки контрнаступу ЗСУ не дали російській армії раніше розпочати свій наступ. Така логіка війни: не наступаєш ти, наступає ворог. Навіть у першу світову війну, коли була позиційна війна, сторони наступали один на одного.

Щодо неуспішних результатів контрнаступу, то це, звісно, звільнення українських територій. На жаль, не виправдались очікування, що ЗСУ зможуть дійти до Криму. Ми не змогли здійснити відчутних просувань.

2024 рік розпочинається для українців з невизначеності. У цьому є як мінуси – наростання апатії у суспільстві. Так і плюси – влада зберігає інформаційну тишу щодо того, буде новий контрнаступ чи ні, який може стати несподіванкою для ворога.

Тепер що стосується мобілізації, яка стає все менш популярною. Президент озвучив стратегічну політичну мету про вихід на кордони 1991 року, з чим погодилось суспільство. Військове керівництво відповіло, що для досягнення такої мети потрібно додатково мобілізувати 500 тисяч людей, збільшити фінансування армії на 0,5 трлн грн та отримати від союзників певну кількість озброєння.

Проміжні завдання на 2024 рік, безперечно, будуть реалізовані – ЗСУ відіб’ють атаки ворога, Україна не програє. Але після того, як ми зупинимо наступ росіян, слово буде за нами. Чи зможемо ми деокупувати свої території? Чи будуть у нас відповідні спроможності? Для просування вперед і виходу на кордони 1991 року потрібні ресурси, про які політичне і військове керівництво заявило наприкінці 2023 року.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті