Для Китаю нині найсприятливіший час для великої війни
Чи справді Китай не хоче глобального конфлікту? Дозволю собі бути трохи песимістом. Пекін не лише готується до можливої великої війни, але й розуміє, що такого вікна можливостей, яке є зараз, у нього може не бути вже через кілька років.
Звісно, можна апелювати, що Китай не закінчив модернізацію своєї армії. Так, китайці не добудували флот, хоча він уже другий після США. У китайців не настільки розвинена ядерна програма, як би їм хотілося.
У Китаю, безперечно, не все готово до глобального протистояння. Але чи будуть у нього кращі перспективи, ніж зараз? Через деякий час США, ймовірно, подолають політичну кризу. Президентом Штатів врешті стане молодий, активний і завзятий політик. Протистояння пристарілих Байдена і Трампа врешті закінчиться, а разом з тим в американському суспільстві зникне соціальний розкол. Штати знову стануть об’єднаними.
Водночас давайте не забувати, що, попри внутрішні протиріччя, США нарощують рівень індустріалізації, який за останні роки пішов різко вгору. Штати бачать, що Китай нарощує свій потенціал, а тому не можуть не втягуватись у змагання з нарощування потужностей.
Китай розуміє, що у протистоянні зі США ситуація з часом не буде покращуватися на його користь. Пекін, безумовно, усвідомлює, що не готовий до великої війни у повній мірі. Але чи буде він в принципі коли-небудь повністю готовий? Навряд чи колись у Китаю будуть кращі умови для початку війни, ніж вже є зараз. До того ж, як формальний привід для ескалації, Китай може використати посилення митного тиску або вторинні санкції.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає