Вверх

Ціль Трампа – змінити Європу

Ігор Рейтерович
26 Лют 2025

Протистояння США і Європи – це гра у підвищення ставок. Історія з образами на адресу Володимира Зеленського, зокрема, є спробою вплинути на Європу. У такий спосіб США на прикладі України демонструють європейцям, як все може бути погано, якщо не погодитись на американські вимоги.

Вимови Дональда Трампа очевидні: Європа має платити Штатам за захист, купувати в американців зброю, але не думати про розвиток власного ВПК.

Чи варто всерйоз ставитися до ультиматумів США? Переконаний, що погрози американців перебільшені. Візьмемо для прикладу армію США у Європі. Штати погрожують забрати з Європи свою армію. Але чи можуть вони це зробити?

У даному випадку недоречно порівнювати Європу з Афганістаном. Ключова військова присутність США у Європі – це ядерна зброя, яка розташована в Німеччині та інших країнах. Американці зараз точно не будуть забирати з Європи ядерну зброю, яка має стратегічне значення. Логіка розміщення американської ядерної зброї на європейському континенті полягала в тому, щоби не лише захистити європейські країни, але й відсунути від своїх кордонів загрозу у випадку збройної агресії з боку радянських військ. Відповідна логіка зберігається й до сьогоднішнього дня. Тобто, Штати насправді зацікавлені у збереженні своїх військ в Європі.

Цілком ймовірно, що у відповідь на тиск європейці самі запропонують американцям забратися з Європи. Мовляв, у Франції є близько 200 ядерних боєголовок, ще близько 300 – у Великобританії, і цього буде достатньо для захисту Європи. Паралельно європейські країни можуть посилити економічну співпрацю з Китаєм. Що у такій ситуації буде робити Трамп? Впевнений, що Трамп буквально за секунду змінить свою риторику і почне розповідати, як обожнює Європу. Не даремно не прозвучало жодної заяви Угорщини і Словаччини на підтримку Трампа, оскільки вони розуміють, що американська армія не буде захищати їхні території, якщо піде з Європи.  

Ми вже зараз бачимо, як європейці відбивають атаки Білого дому, що у них начебто неправильна міграційна політика і немає свободи слова. Критика демократичних цінностей у Європі дуже дивно звучить на тлі того, що самі Штати за рівнем свободи слова опустилися нижче Панами і Аргентини, тоді як лідерка відверто нацистської партії «Альтернатива» має можливість виступати на федеральних каналах та дискутувати з канцлером Німеччини. Тож чекаємо, що незабаром Європа буде відбивати нападки Штатів й у інших питаннях.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті