Чи вплине на хід війни мирна конференція у Саудівській Аравії?
Попередньо 42 країни-учасниці конференції заздалегідь домовилися про те, що в її ході українська делегація не виступає з категоричних позицій усіх 10 пунктів свого мирного плану, а інші делегації його не критикують і не заперечують. Вірогідно саме такий дипломатичний підхід дав змогу залучити до участі в роботі самміту такі важливі держави як Бразилія, Індія та Китай.
Конференція підтвердила, що припинення війни має відбутися на засадах територіальної цілісності і суверенітету, тобто на базі Статуту ООН і (для Європи) Хельсінського акту 1975 року. Таким чином твердження російських ЗМІ, що Україна ніби відмовилася від вимоги повного звільнення своїх суверенних територій є брехнею.
Конференція не ухвалювала заключного комюніке, проте консенсусом домовилася продовжити роботу вже на вищому рівні представництва вірогідно наступного місяця.
Самміт зголосилася прийняти Індія.
Ця зустріч у саудівському місті Джидда показала наявність у світі потенціалу для утворення широкого антирашистського фронту, включно з великими країнами Азії та Африки. Якщо постійно діюча Конфренція в Рамштайні представляє країни глобального Заходу, то Джидда – це без перебільшення практично весь світ.
Разом із тим неможна забувати, що Бразилія, Індія, Китай, Південно-Африканська республіка мають свої прагматичні інтереси і задля їх реалізації балансуватимуть між росією і Заходом.
Тому, чим більш успішними будуть бойові дії з боку ЗСУ, тим кращим буде і дипломатичний ґрунт для боротьби з рашизмом.
У цьому зв’язку не можна не відзначити точність обрання часу для атак на рейд Новоросійська і російський танкер біля входу до Керченської протоки. Це продемонструвало здатність України контролювати Чорномосько-Азовську акваторію, що радикально обмежує експортні можливості російських портів.
Війна дедалі важчим тягарем навалюється на Україну. Підтримка в світі для нас є критичною. Посилення міжнародної ізоляції росії – надважливий важіль перемоги.
Україні вдалося вийти на цей шлях.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає