Вверх

Чому Україна свариться з Польщею?

Матвієнко Костянтин
20 Вер 2023

На сьогодні було заплановано двосторонню розмову президентів України і Польщі у Нью-Йорку на полях Генасамблеї ООН. Однак зустріч було скасовано. Офіційно – з організаційних причин.

Польська сторона дипломатично повідомила, що можливо президенти зустрінуться пізніше. З високою вірогідністю можна говорити про те, що перенесення розмови зумовлено різким погіршенням стосунків між двома країнами.

Первинним каменем спотикання стало питання транзиту українського зерна через територію Польщі. Великий цьогорічний врожай в Україні створює передумови для зниження світових цін на зерно, а торгівля ним приносить значну частку доходів польських аграріїв. Таким чином польська влада блокує постачання українського зерна в інтересах своїх фермерів. Представники української влади заявили, що подають позов до Світової організації торгівлі на Польщу, а також Словаччину і Угорщину за відмову зняти заборону на українську сільгосппродукцію. Крім того прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про можливість запровадження у відповідь «симетричного» ембарго на товари цих країн у відповідь. З точки зору справедливості і міжнародного права правда на стороні України. Але! Ми сьогодні не в тому становищі, щоб захищати свої торговельні інтереси за допомогою перед усім формальних правових механізмів. Польща здійснює всебічну допомогу Україні часто без того, щоб озиратися на формальності. І польське суспільство, і польська влада максимально пішли на зустріч українським біженцям, ЗСУ та іншим державним та суспільним інституціям України.

Зрозуміло, що мігранти з України приносять значну користь польській економіці, Польща отримує певні компенсаційні кошти за розміщення біженців з нашої країни, проте допомога перед усім надається не з меркантильних, а з гуманістичних міркувань і це слід цінувати. Так само як і логістичне безальтернативне значення Польщі для військового постачання Україні. Стрімке погіршення стосунків з Польщею слід негайно зупинити, аж до того, щоб із вибаченнями відкликати позов до СОТ і запропонувати переговори без попередніх умов щодо всього сегменту економічного співробітництва. Конфлікти з нашими партнерами винятково в інтересах рашистів. Ті, хто роздмухує ці суперечки «лють воду на російський млинок».

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті