Вверх

Чому путін заговорив про гарантії безпеки для росії?

Петро Олещук
22 Тра 2024

За підсумками візиту до Китаю володимир путін говорив про гарантії безпеки для росії. Давайте розберемося, що таке «гарантії безпеки для рф» у світі путіна.

Відповідне поняття з’явилося в медіаполі, коли в інформаційний простір знову почали вкидати тему Стамбульських домовленостей. Це активно почали робити проросійські агенти впливу, які заявляють, що Стамбульські домовленості передбачали повернення до стану 23 лютого 2022 року.

Після детального вивчення Стамбульських домовленостей можу точно сказати, що вони не про повернення до періоду, якому передувало велике вторгнення росії. Стамбульські домовленості передбачали жорстке обмеження суверенітету України. Згідно з ними, Україна мала виконувати велику кількість різних положень, які б зробили її протекторатом росії. Якби Україна відмовилася виконувати домовленості, у рф з’явились би легітимні причини для нового вторгнення.

У кремлі часто говорять, що Україна стала антиросією і це нібито створює загрози для рф. За словами путіна, уникнути ризиків для росії можна за рахунок дієвих гарантій. За його логікою, дієві гарантії для росії – це присутність російської армії на українських територіях та імплементація тих же Стамбульських домовленостей.

Іншими словами, коли путін говорить про «гарантії безпеки для росії», він фактично продовжує проштовхувати інституційні обмеження українського суверенітету. Як інструмент реалізації путінського плану підійдуть і Стамбульські домовленості, і мирний план Китаю. Саме тому рф заявляє про прийнятність китайського плану, оскільки він пропонує закріпити за росією окуповані території та передбачає інституційні обмеження суверенітету України. 

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті