БРІКС – це слабка історія для росії
Саміт БРІКС, який пройшов у російській Казані, важливий з тої точки зору, що у ньому взяли участь деякі відомі особи, такі як генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, Сі Цзіньпін, Нарендра Моді та лідери інших впливових країн. Але якщо подивитися на практичні результати саміту, то це дуже слабенька історія для росії.
Фінальне комюніке саміту БРІКС не містить положень, на які сподівалася рф. Зокрема, щодо підтримки росії у контексті війни з Україною та заміни БРІКСом існуючого економічно-політичного світового порядку. До того ж, лідери деяких країн не приїхали в Казань або ж брали участь у саміті в урізаному форматі.
На БРІКС звертають увагу, оскільки до організації входять країни, населення яких складає ледь не половину населення всього світу. Однак для росії цей саміт точно не став проривним. Кремль сподівався на подальшу трансформацію БРІКС з економічного в політико-військовий союз.
У путіна розраховували, що на саміті прозвучать серйозні політичні заяви. Натомість прозвучали дуже стримані заяви. Сі Цзіньпін традиційно говорив про багатополярний світ. Однак найбільш показовим є фінальне комюніке, в якому навіть згадали статут ООН та необхідність визнавати територіальну цілісність держав.
Крім того, учасники саміту БРІКС майже не приділили увагу китайсько-бразильському мирному плану. Сі Цзіньпін в черговий раз заявив про необхідність припинення війни по лінії розмежування, попри те, що частина Курської області перебуває під контролем ЗСУ. А Олександр Лукашенко взагалі апелював до російської верхівки, що, мовляв, хтось хоче позбавити Білорусь суверенітету, але цього не станеться, оскільки білоруси будуть воювати за свою країну.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає