Вверх

Значення Глобального саміту миру неможливо недооцінити

Редакція
28 Тра 2024

Глобальний саміт миру матиме величезне значення для України, попри спроби росії послабити його ефект.

Про це в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» розповів політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

«Ми бачимо, як Китай і Бразилія пробують запропонувати якусь альтернативу Глобальному саміту миру. Наразі росія намагається актуалізувати ідеї різних країн – Китаю, Бразилії, ПАР. Як би нам цього не хотілося, але різні гібридні мирні пропозиції все одно будуть з’являтися. Зараз рф робить все можливе, щоби зменшити кількість учасників Глобального саміту миру. Лавров обдзвонює десятки країн та намагається переконати, щоб вони відмовилися від участі в саміті. Китай заявляє, що такий саміт буде неефективним без росії. Разом з тим, Бразилія не відмовилася від участі в саміті миру. Попри неоднозначні новини, насправді все не так погано», – наголосив політолог.

За словами Ігоря Чаленка, Глобальний саміт миру надзвичайно важливий для України, оскільки він закладе основи мирного процесу.

«Хто би що не говорив, але Глобальний саміт миру пройде на рівні голів держав. Звісно, окремі держави будуть представлені на нижчому рівні, але у майбутньому ніхто не буде рахувати, скільки країн на якому рівні були представлені на саміті. Попри наполегливі спроби росії зменшити ефект від Глобального саміту миру, саміт все одно стане першою скрипкою мирного процесу. У майбутньому, можливо, формат мирного процесу зміниться. Тим не менше, Глобальний саміт миру – це можливість винести на обговорення Український мирний план, який буде підтриманий десятками держав», – резюмував політолог.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті