Вверх

Загрози від Придністров’я очевидні для стійкості у Східній Європі

Редакція
5 Бер 2024

Якщо Київ і Кишинів не будуть діяти на випередження, загрози з боку Придністров’я можуть стати серйозною проблемою для Східної Європи та України.

Про це в ефірі авторської програми сказав політичний та економічний експерт, керівник Центру громадської аналітики «Вежа» Валерій Клочок.

«Проблема Придністров’я дуже сильно контрастує з наявними думками в Україні. ГУР каже, що нічого страшного там не відбувається. Натомість я чую риторику колег, які дуже добре знаються на темі Придністров’я, які говорять, що це надзвичайно велика загроза для стабільності і Східної Європи, і України зокрема», – заявив політексперт.

За словами Валерія Клочка, офіційний Кишинів міг би ініціювати звернення до Києва, аби при підтримці України об’єднати Придністров’я з Молдовою та ліквідувати на своїй території проросійський анклав.

«Звернення так званих придністровських депутатів до росії з проханням «захистити» від Молдови 220 тисяч росіян, які проживають на території Придністров’я, дуже нагадує, як «д/лнр» просили путіна ввести війська. Ця історія може мати продовження. Звідки у Придністров’ї візьмуться сили для ескалації? Обізнані в темі люди розповідають, що впродовж минулого року російські спецслужби через країни ЄС активно закидали у Придністров’я підготовлених чоловіків. Зброї там достатньо. Цього може вистачили для формування ударного угрупування чисельністю 10-20 тисяч, яке може не лише організовувати диверсії на українському кордоні, але й нести серйозну загрозу для влади Молдови», – додав політичний експерт.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті