Вверх

Європа на шляху до створення європейської армії

Редакція
5 Бер 2024

Заява президента Франції Еммануеля Макрона про відправку військ західних держав до України може стати поштовхом до створення європейської армії та її колективних дій на українській території.

Таку думку в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» висловив директор Програми «Північна Америка», експерт Ради зовнішньої політики «Українська призма» Олександр Краєв.

Експерт-міжнародник нагадав, що ідея про посилення військової співпраці між європейськими країнами вперше озвучувалась у 2017 році.

«Макрон ще у 2017 році говорив про ідею Постійного структурованого співробітництва з питань безпеки та оборони (PESCO). На тлі своїх заяв про відправку військ в Україну він може розкрутити цю тему. Хоча не факт, що зараз ця тема стане популярною у Європі», – сказав Олександр Краєв.

На думку експерта, пропозиція Макрона про армії країн Заходу на українській території, попри її критику більшістю європейських лідерів, може мати продовження.

«Заяву Макрона підтримали Нідерланди, Італія, країни Балтії. Насправді цього достатньо для старту реалізації ідеї. Європа може наслідувати досвід НАТО, наприклад югославський сценарій. Операцію в Югославії не підтримали всі члени НАТО. Долучилися тільки ті члени Альянсу, які були готові. Так і зараз кожна з країн може долучитися в тій мірі, в якій готова. Хтось може розмістити в Україні свою протиповітряну оборону, хтось надати війська для захисту критичної інфраструктури, хтось відправити саперів для розмінування», – зазначив експерт-міжнародник.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті