Вверх

Ядерної війни в найближчому майбутньому не буде

Редакція
31 Гру 2023

Найближчим часом не варто боятися спалаху у світі ядерної війни, оскільки ні США, ні Китай не зацікавлені у ній.

Таку думку в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» висловив експерт з міжнародних питань, колишній виконавчий директор у Китайській торговій асоціації Руслан Осипенко.

«У 2024 році не буде ядерної війни. Зустріч Джо Байдена і Сі Цзіньпіна продемонструвала, що ні США, ні Китай не готові до прямого зіткнення. І в США, і в Китаю є безліч інших проблем – від політичних до економічних. Сі Цзіньпіну потрібно брати під контроль еліти, які не потрапили до оновленої влади, та вирішувати економічні проблеми. США входять у виборчий рік. Зараз їм не до прямого протистояння», – розповів експерт-міжнародник.

За словами Руслана Осипенка, США і Китай встановили прямі контакти на той випадок, щоби випадкові конфлікти не переросли у війну.

Попри те, що у наступному році ядерна війна неможлива, вона не зникне з порядку денного, відзначив експерт.

«Конфігурація може змінитися, якщо на президентських виборах у США переможе Дональд Трамп. Він схильний до ізоляціоністської політики і концентрації на внутрішніх проблемах. Не підтримка Трампом європейських союзників і НАТО означатиме обвал лідерських позицій США. Європі доведеться діяти самостійно, до чого вона вже готується. Європейські політики все частіше кажуть, що ЄС потрібно зміцнювати свою суб’єктність та пришвидшувати процеси прийняття рішень, оскільки для теперішнього турбулентного часу діюча система управління не підходить», – відзначив експерт-міжнародник.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті