Вверх

Вітайлій Кулик: Делегацію ПАР цікавить не війна, а зерно

Редакція
19 Чер 2023

«Делегація африканських країн приїхала до Києва не для того, аби сприяти завершенню війни, а для вирішення власних продовольчих проблем і безрезультатного, демонстративного включення у переговорний процес глобальних контекстів», – таку думку висловив у програмі ЦГА «Вежа» політолог Віталій Кулик.

«Важливий момент – до нас прибули не представники Африканського Союзу, а лише певних країн. Це група країн, які мають певні стратегічні відносини з росією, які беруть участь у проросійських заходах. Також туди входить Замбія, яка постійно підтримує нас в ООН. Важливо також, що там не лише представники президента ПАР, а і представники Єгипту, які є і нашим партнером у межах «Зернової угоди». І дуже добре, що цю делегацію звозили у Бучу. Після того, як іноземці на власні очі бачать жахи, які творить росія в Україні, їхня риторика змінюється», – продовжив думку Віталій Кулик.

Він висловив сподівання, що це подіє і на африканських гостей, оскільки попередній план їхньої «мирної ініціативи» виглядав достатньо смішно і в Україні ніхто серйозно його не сприймав.

«В цій сфері досить чітко відслідковувались власні егоїстичні інтереси цих країн. Для них в першу чергу було важливим їхня продовольча безпека, «Зернова угода», а по-друге – їх цікавить участь у глобальних процесах. Вони хочуть показати голос континенту, включитись у переговорний процес, навіть якщо це не дасть результату. Для президента ПАР важливий процес, результати – це далека перспектива, і після завершення війни вони зможуть сказати, що вони брали у цьому участь. При цьому шляхи завершення російсько-української війни для них не надто важливі. У їхній країні зараз внутрішньополітична нестабільність і за рахунок зовнішньополітичних ініціатив він намагається перебити внутрішній порядок у своїй країні. Там постійні страйки, пікети, перекриті дороги. Він намагається забезпечити продовольство і виступити патроном, який виступає основним перемовником з росією і Україною і пролонгує «Зернову угоду». Тому це буде основна вимога Африки і в Україні, і в росії. Тому у їхньому мирному плані відсутня конкретика за виключенням питання зерна», – сказав політолог під час дискусії у програмі.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті