Вверх

Валерій Клочок: Воєнний стан не завадить виборам, якщо влада вирішить, що вони нам потрібні

Редакція
5 Вер 2023

«Незважаючи на всі перепони, якщо наша влада вирішить, що нам потрібні вибори, вони їх проведуть», – таку думку під час запису програми ЦГА «Вежа» озвучив її автор, економічний та політичний експерт, керівник Центру громадської аналітики «Вежа» Валерій Клочок

«Як проводилися вибори у 2014, 2019 роках, Коли не голосували тимчасово окуповані території, не голосував Крим? Легітимність результатів через те, що не всі голосували, тоді ніхто не поставив під сумнів. Стосовно воєнного стану: так, не можна. Але, хто сказав, що до певного періоду не буде скасовано воєнний стан і не буде організоване голосування?», – розмірковує Клочок.

«У 2014 і 2019 році у нас не було воєнного стану і загальної мобілізації. Зараз він вже введений, і «Закон про воєнний стан» від 2015 року, і виборчий кодекс прямо забороняють проведення виборів. Якщо скасувати і ввести, скажімо, надзвичайний стан, знову маємо закон ще від 2000 року, який так само забороняє проведення виборів», – заперечив Ігор Чаленко, політолог, голова Центру аналізу та стратегій.

«Зеленський сказав, що готовий змінювати законодавство. Для чого тоді він це сказав?», – додав Валерій Клочок.

«А ось тут ми підходимо до Ахіллесової п’яти. Змінювати буде не Зеленський, а Верховна Рада нинішнього скликання. І тут варто подумати про те, що нинішній склад парламенту на 3/4 просто не переобереться, а тому у мене є великі сумніви, що цей парламент за ці зміни проголосує», – сказав Ігор Чаленко.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті