Вверх

Валерій Клочок: не можна недооцінювати зустріч Байдена та Сі

Редакція
20 Лис 2023

«Недооцінювати зустріч Сі та Байдена не можна. Біля Сан-Франциско відбулась довгоочікувана зустріч лідерів двох наддержав – США і Китаю. Джо Байден та Сі Цзіньпін обговорили Україну, Тайвань, війну в Газі, а також намагалися згладити гострі кути у своїх відносинах», про це під час запису авторської програми заявив політичний та економічний експерт, керівник Центру громадської аналітики «Вежа» Валерій Клочок. – «Так само варто тверезо оцінювати заяву екс-очільник НАТО Андерса Фог Расмуссена про часткове приєднання України до Північно-Атлантичного альянсу. Вона адресована не лише Україні а й членам НАТО з Європейського Союзу».

«Проблема Європейського Союзу полягає в тому, що частина НАТО (рівняємо члени ЄС) за великим рахунком інфантильна. США це розуміють», – підкреслив експерт.

«Як по-іншому змусити сьогодні ЄС включитися в допомогу Україні? Як по-іншому переналаштувати країни-члени ЄС, які є членами НАТО, збільшувати видатки на свою оборону здатність? Як змусити їх ухвалювати рішення для підтримки України швидше й ефективніше? Як змінити процедуру ухвалення рішень, щоб хтось там не виступав проти? Можливо, ідея Расмуссена направлена саме на це і абсолютно по-іншому покаже країна ЄС необхідність будувати свою оборону аби не допусти агресії росії в майбутньому», – зауважив керівник ЦГА «Вежа».

«Я вбачаю в ідеї Расмуссена багато раціонального зерна але до неї варто ставитися дуже обережно й максимально передбачити ризики для України на рівні формально закріпленого діалогу із нашими західними партнерами ще до моменту оголошення такого рішення на самі НАТО наступного року», – додав Клочок.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті