Валерій Клочок: На росії запустився новий процес, який веде до розвалу рф
«Всі ми бачимо, що контрнаступ, який так давно анонсують, досі не розпочався. Незважаючи на те, що в інфопросторі постійно звучать суперечливі заяви, що контрнаступ іде, ми розуміє, що це не так. Поряд із тим ми бачимо колосальні, глобальні події, які відбуваються на росії. Все це – справа рук не українських спецслужб, не «боярів», олігархів, еліт чи ФСБ, а значить на росії запустився новий процес, який в найближчій перспективі матиме логічне завершення», – таку думку висловив у програмі ЦГА «Вежа» його керівник Валерій Клочок.
«Якби ми були повністю готові до контрнаступу, він би вже розпочався. На мою думку, вся техніка, яка зараз передається Україні, це формування якісно нової армії, а тому вона не повинна бути знищена. А відтак сценарій припинення війни не є сценарієм контрнаступу», – продовжив думку Валерій Клочок.
«Я згоден лише частково. Я вважаю, що називати майбутню операцію контрнаступом – некоректно. Контрнаступ – це дії у відповідь на наступальні дії ворога, тобто відбити атаку, проломити ворога і наступати. Це ми бачили на Харківщині, на Херсонщині правильніше назвати це наступом української армії. А те, що ми очікуємо зараз, це буде літньо-осіння операція, наступ. Він готується, має окремі фази, зокрема психологічну – тримання ворога в напруженні, що ми зараз і спостерігаємо, розосередження їхніх сил, щоб вони весь час відволікались по фронту. Ми постійно виносимо їхні тили, формуються окремі групи, які прощупують фронт. Тому в розумінні нульової фази наступ вже розпочався. Судячи з комплексу дій, які відбуваються на лінії фронту, я думаю, що активна фаза розпочнеться дуже, дуже скоро. Це перспектива днів або тижнів», – заперечив політолог Олег Саакян.
«А от щодо цілей – тут я погоджусь. Нашим завданням є забезпечити каскадний комплекс операцій, які призведуть до значно більших втрат для росії і збережуть боєздатність нашої армії наприкінці кампанії. Тому завдання цього наступу не стільки звільнення конкретних територій, скільки забезпечити воєнно-політичної поразки для росії, яка ще більше дестабілізує ситуації у їхній власній державі. Це моральні і психологічні удари, вибивання «цеглин» всередині режиму, порушення їхньої системи управління, запуск деструктивних процесів боротьби за владу і пошук відповідальних за поразку. Для України важливо, щоб посипався режим, а не звільнити декілька міст. Звільнення територій – це стратегічна ціль, тому нам важливо виграти цю битву, щоб виграти війну», – додав Олег Саакян.
Політичний експерт Костянтин Матвієнко погодився з озвученою думкою і додав, що якщо посиплеться режим, то фронт посиплеться автоматично, і тоді ми будемо заходити з мінімальними втратами. До дискусії приєднався і Андрій Городницький, політолог доповнив тезу такими словами: «Можна достроково виграти цю війну, не виходячи на кордони 1991 року. Це дозволить отримати повну перемогу і при цьому зберегти безліч життів. До цього всі ці події в БНР? Потроху починається розруха зсередини росії. Це видно навіть по коментарях росіян, здебільшого претензії звучать не на адресу «ворога», а на адресу влади, до путіна: «чому ж ти нас не захищаєш?».
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає