Вверх

Валерій Клочок: Китаю стало вигідно продовження тліючого конфлікту в Україні в тій фазі, в якій вона нині є

Редакція
20 Жов 2023

«Єдиний нюанс, на який я хочу звернути увагу, таку пасивну, але все ж таки домінуючу роль Китаю в історії всіх цих конфліктів, хоча Китай і неспроможний вести повноцінну війну. Виявилось, Китаю дуже цікаво збереження росії в кордонах, які є, так само, як для США. Тут нас хочу повернути до 2022 року, коли путін був з офіційний візитом також в Китаї в період проведення олімпіади. Вони тоді із Сі Цзиньпіньом  підписали два величезних документи – стратегія торгова і безпекова. Вони цікаві в плані тодішніх позицій одних і інших, а саме недопущення поширення оборонного союзу НАТО на Євразійський континент та нарощування торгових зв’язків. Ймовірніше за все, тоді йшла мова про готовність путіна здійснити широкомасштабне вторгнення в Україну. Проте я роблю для себе висновок, що для Китаю це тоді було невигідно», – висловив своє бачення ситуації керівник Центру громадської аналітики «Вежа» Валерій Клочок під час запису власної авторської програми

«На сьогоднішній день ситуація змінилась майже до навпаки – Китаю вигідно продовження тліючого конфлікту в Україні в тій фазі, в якій вона нині є, тому що Китай паралельно налагоджує свої відносини з Європейським союзом; співпрацює з Іраном в енергетичній сфері (для якого ринки збуту №1, енергетична складова – №2); зайде в проект «Силу Сибіру -2» (для путіна важливий ринок збуту). І от оця вся гумка, яка розтягується, не дуже вигідна для нас», – зауважив пан Валерій.

«Для мене особисто, візит путіна до Китаю – це не про росію, це все ж про Китай. І те, що Китай упродовж кількох місяців готується до саміту на найвищому рівні з Джозефом Байденом , так само як і США, і близькосхідний конфлікт – одне з питань порядку денного їхніх майбутніх перемовин. Але що може бути проговорено на цьому Саміті (вважаю, що він відбудеться до Нового року) про Україну, як це може завершитися для нас, як пов’язана зараз ця атака ATACMS по двом серйозним аеродромам на нашій території? Я думаю, що ми виходимо на цікаву фазу зараз – фазу завершення війни. Втім формат її завершення поки що залишаться питанням відкритим», – наголосив Валерій Клочок.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті